Jakie sprzęty zakupić do domowej siłowni?

Stworzenie domowej siłowni to świetny sposób na zmotywowanie się do treningu. Od czego jednak zacząć zakupy i jakie sprzęty sprawdzą się w niewielkiej przestrzeni? Pomyśl na przykład nad drążkami do podciągania. Bardzo uniwersalne mogą też okazać się gumy do ćwiczeń.

Do małego mieszkania? Gumy do ćwiczeń

Wielu Polaków mieszka w niewielkich mieszkaniach i nie ma miejsca, aby stworzyć pełnoprawną siłownię. To jednak nie oznacza, że nie możesz stworzyć dla siebie wygodnego miejsca do ćwiczeń z kilkoma podstawowymi akcesoriami. Jednymi z takich, które zmieszczą się w każdej przestrzeni, są gumy do ćwiczeń. Te niewielkie przedmioty są niezwykle uniwersalne i bardzo lekkie, więc zabierzesz je ze sobą w każdą podróż.

Gumy do ćwiczeń pomogą Ci rozwinąć swoją siłę, poprawić kondycję i wspomogą rehabilitacje. Możesz za ich pomocą rozwinąć dosłownie każdy mięsień: wystarczy, że odpowiednio dobierzesz ćwiczenie. Na początek wybieraj jednak takie, które mają najniższą możliwą siłę oporu, dzięki czemu będziesz mógł przywyknąć do ich wykorzystywania.

Drążki do podciągania na silne ręce

Drążki do podciągania to kolejne niewielkie przedmioty, które zmieszczą się w dosłownie każdym domu i które urozmaicą każdy z Twoich treningów. Za ich pomocą skutecznie rozwiniesz swoje mięśnie rąk oraz pleców. Są szczególnie lubiane przez mężczyzn, ale swobodnie mogą z nich korzystać także kobiety, którym zależy na dbaniu o własną sylwetkę oraz sprawność fizyczną.

Tego typu drążki do podciągania można zamontować na ramie drzwi wejściowych, ponieważ działają na zasadzie rozpierania. Można je w każdej chwili zdjąć i przemieścić lub schować, dzięki czemu nie będą przez cały czas na widoku. W ich przypadku niezwykle ważne jest, aby przed przystąpieniem do ćwiczeń nauczyć się, jak je wykonywać.

Przede wszystkim musisz poznać poprawne chwyty, ponieważ to od nich będzie zależało Twoje bezpieczeństwo w trakcie ćwiczeń. Następnie, musisz nauczyć się podciągania, co oznacza, że najpierw powinieneś skupić się na… opuszczaniu. Zacznij od wchodzenia np. na stołek, a następnie od stopniowego i płynnego opuszczania na ziemię. Dopiero gdy to opanujesz i przywykniesz do tego typu czynności, możesz spróbować zacząć samodzielnie się podciągać.

Poznaj podstawy akrobacji – paraletki do ćwiczeń

Paraletki do ćwiczeń są kolejnym niedrogim, ale bardzo poręcznym urządzeniem, które powinno znaleźć się w każdej domowej siłowni. Za ich pomocą wzmocnisz przede wszystkim swoje ręce, ale nie tylko, bo zależnie od wykonywanych ćwiczeń pracować może także brzuch czy mięśnie nóg.

Dzięki wykorzystaniu paraletek do ćwiczeń skutecznie nauczysz się stania na rękach. Najczęściej jednak z ich pomocą wykonuje się pompki. Jeśli zaś osiągniesz bardziej zaawansowany poziom, wykorzystując je, będziesz mógł wdrożyć w codzienny trening podstawy akrobatyki, dzięki której Twoje ciało stanie się znacznie zwinniejsze.

Niezależnie od tego, jakie urządzenie lub urządzenia wybierzesz, stworzenie siłowni we własnym domu na pewno pozytywnie wpłynie na Twoje samopoczucie i pozwoli Ci zaoszczędzić wiele czasu. W końcu teraz będziesz mógł pracować nad swoją kondycją we własnym domu!

Artykuł powstał we współpracy z senseipro.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.