Jakie uchwyty wybrać do łazienki, aby zapewnić bezpieczeństwo seniorom?

Planowanie przestrzeni łazienkowej to jedna z ważniejszych kwestii podczas realizacji remontu. Szczególnie jednak musimy się zastanowić nad tym, jeżeli chodzi o łazienkę, z której będzie korzystać senior. Kluczowe jest bezpieczeństwo, a więc trzeba wyposażyć się w rekomendowane uchwyty łazienkowe.

Czym powinny się charakteryzować dobre uchwyty do łazienki?

Czasem jak się okazuje, będziemy niestety wychodzili z założenia, że jeżeli już wybieramy jakieś produkty i akcesoria, które są niezbędne podczas remontu, to solidna powinna być nie tylko i wyłącznie kabina prysznicowa, wanna oraz umywalka. Tymczasem najdrobniejsze elementy takie właśnie jak klamki albo uchwyty do łazienki powinny być bardzo wygodne szczególnie wtedy, jeżeli chodzi o osoby, które nie są w pełni sprawne albo seniorów. Przede wszystkim więc należy zwracać uwagę na producentów, którzy są bardzo znani w tej branży i cenieni. W ten sposób będziemy mieli pewność, że atesty są sprawdzone i posiadają wszystkie odpowiednie atesty, a także certyfikaty. Tego rodzaju atesty potwierdzają, że podczas produkcji bardzo restrykcyjnie zwracano uwagę na wszystkie przepisy. Tak naprawdę tego typu uchwyty będą artykułami medycznymi. Jednocześnie też powinniśmy wybrać poręcze. Naturalnie muszą one być zamontowane także w odpowiednich miejscach.

Remont łazienki dla seniora powinien być wykonany przez specjalistów

Ważną kwestią będzie to, kto konkretnie będzie realizować taki remont łazienki dedykowanej dla seniora. To muszą być firmy, które specjalizują się w tego typu pracach. Personel zatrudniony w takich firmach doskonale wie, w jakich odstępach montuje się toalety, wanny i umywalki, a także kabiny prysznicowe i na jakiej wysokości muszą być umieszczone poręcze i uchwyty do łazienki. Taka wewnętrzna logistyka na tej niedużej przestrzeni to jeden z ważniejszych czynników dla osób starszych i niepełnosprawnych. Dzięki na przykład takim uchwytom znacznie można usprawnić czynności, które są do wykonania każdego dnia.

Jak kupować produkty łazienkowe?

Zwykle tacy specjaliści we własnym zakresie będą realizować zakupy, ponieważ dobrze wiedzą, z jakich producentów korzystać i jakie hurtownie są zaufane. Jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy sami się zorientowali w ofercie. Dobrze będą się sprawdzały sklepy, a najczęściej wybierane uchwyty będą miały średnicę 32 mm. To gwarantuje bezpieczny i pewny chwyt. Niemniej ważna także jest estetyka i najczęściej wybiera się poręcze, które są malowane na biało, a dodatkowo wyposażone są także w specjalne maskownice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.