Jakie zabiegi oferuje medycyna estetyczna w Szczecinie?


Zdjęcie autorstwa John Tekeridis z Pexels

Nowoczesne kobiety chętnie poddają się zabiegom upiększającym, chcąc jak najdłużej zachować młody i atrakcyjny wygląd. Jednym z najczęściej stosowanych jest mikrodermabrazja, jaką w swojej ofercie posiada wiele gabinetów medycyny estetycznej w Szczecinie. Jakie efekty pozwala uzyskać? Czy niesie za sobą przeciwwskazania?

Co to jest mikrodermabrazja?

Mianem tego zabiegu nazywamy nic innego, jak peeling mechaniczny, który odpowiada za złuszczenie martwego naskórka i dogłębne oczyszczenie skóry. Wykonując serię zabiegów można zlikwidować drobne zmarszczki oraz odświeżyć cerę, ciesząc się z posiadania młodej, jędrnej i promiennej skóry. Sam zabieg nie jest ani czasochłonny (trwa około 30 minut), ani kosztowny, co z pewnością także wywiera niebagatelny wpływ na swoją popularność stosowania. Można go wykonać w wielu salonach medycyny estetycznej w Szczecinie, praktycznie bez względu na rodzaj cery, choć w sposób szczególny polecany jest paniom z rozszerzonymi porami, przebarwieniami, tendencją do trądziku czy posiadaczkom tłustej skóry. To zabieg bezbolesny, który dodatkowo nie wymaga specjalnego przygotowania, co również wpływa na popularność stosowania.

Medycyna estetyczna w Szczecinie – gdy liczy się skuteczność

Już jeden zabieg mikrodermabrazji wystarczy, aby zobaczyć pierwsze korzystne efekty z jego przeprowadzenia. Jednak najbardziej optymalne są zauważalne po wykonaniu całej serii, w równych odstępach czasowych. Odpowiednio przeprowadzona nie powoduje skutków ubocznych. A wręcz przeciwnie, zapewni oczyszczenie skóry, zmniejszenie widoczności zmarszczek, likwidację przebarwień i rozjaśnienie. Dla zwiększenia skuteczności, mikrodermabrazję można połączyć z innymi zabiegami. Medycyna estetyczna Szczecin ma w tym zakresie wiele do zaoferowania. Peelingi chemiczne, kawitacyjne czy odżywcze maski – jest wiele sposobów, aby jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem skóry.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Choć mikrodermabrazja jest zabiegiem bezpiecznym to jednak nie wszyscy mogą korzystać z jej przywilejów. Jest bowiem grupa osób, u której zabieg mógłby wywołać więcej szkody niż pożytku. Mowa oczywiście o pacjentach z chorobą onkologiczną, szczególnie z nowotworem twarzy. W dalszej kolejności wymienić należy takie schorzenia, jak trądzik różowaty, bielactwo, łuszczycę, skłonność do pękających naczynek i opryszczkę. Przeciwwskazaniem są również otwarte rany, stany zapalne i zmiany alergiczne. Osoby, które nie mogą skorzystać z mikrodermabrazji mają do dyspozycji inne zabiegi, które oferuje medycyna estetyczna w Szczecinie. Możliwości jest naprawdę dużo.