Już w sobotę 4. Bieg Konopielki

W sobotę 28 maja już po raz czwarty amatorzy biegania zameldują się na starcie Biegu Konopielki w Juchnowcu Kościelnym. Choć jak podkreślają sami organizatorzy, w zawodach chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę a nie o wynik sportowy, ale chętnych do sprawdzenia się w jednym z kilku dystansów i kategorii nie brakuje. W tym roku, po raz pierwszy partnerem Biegu jest podlaski producent kotłów C.O. – TIS Group.


Główny Bieg Konopielki zostanie rozegrany na dystansie 10 km. Jednak na chętnych czekają również zawody w biegach towarzyszących. Zaplanowano m.in. bieg rodzinny, w którym wystartują trzyosobowe zespoły czy też bieg z „VIP-em”, w którym ramię w ramię, będzie można zmierzyć się z osobami znanymi nie tylko wśród lokalnej społeczności. Co ciekawe, specjalne wyróżnienie – tytuł „Konopielki 2016” – czeka na zwyciężczynię kategorii kobiecej biegu głównego.

Po raz pierwszy partnerem wydarzenia została spółka TIS Group, która od 2007 roku wytwarza nowoczesne kotły C.O. Jej obecność podczas imprezy nie powinna jednak dziwić. Naturalnym rynkiem zbytu dla jej produktów są właśnie tereny wiejskie, na których w zasadzie jedynym efektywnym źródłem ciepła są kotły zasilane paliwem stałym, takim jak węgiel, pellet czy drewno.

– Dodatkowo przyjęliśmy założenia, w których przewidujemy zaangażowanie się marki w wydarzenia o charakterze sportowym. Bieg Konopielki to zatem doskonałe połączenie naszych dwóch celów – budowy świadomości naszych produktów wśród potencjalnych klientów, jakimi są mieszkańcy obszarów mniej zurbanizowanych, pozbawionych dostępu do sieci gazowej a do tego propagowanie zdrowego trybu życia poprzez wspieranie imprez o charakterze sportowym – mówi Tomasz Mańczuk, prezes TIS Group.

Jak co roku, Bieg Konopielki to również rodzinny piknik z wieloma atrakcjami dla całej rodziny. Na najmłodszych będzie czekała strefa malucha, w której będzie można oddać się pasji malowania, rysowania i zabaw z animatorami. Piknik zaplanowano we Frampolu, miejscu urodzenia Edwarda Redlińskiego, autora słynnej „Konopielki”, od tytułu której wzięła nazwę impreza.

 

APLA:

TIS Group to polski producent niezawodnych kotłów C.O. dedykowanych dla odbiorców indywidualnych oraz firm. Grupę TIS tworzą spółki zależne działające w Rosji, na Białorusi i krajach Bałtyckich. Firma posiada dwie fabryki – jedną na Białorusi i drugą w Lipsku koło Augustowa. TIS