Przed nami Podlaskie Śniadanie Mistrzów

Już ponad trzydziestu wystawców zgłosiło się do udziału w Podlaskim Śniadaniu Mistrzów. Plenerowy piknik kulinarny w Ogrodzie Branickich w tym roku odbędzie się 17 lipca, po raz drugi – 21 sierpnia. Będzie to już dziewiąta edycja organizowanej od 2015 roku imprezy, która swoim klimatem przyciąga tłumy osób z całego kraju.

Podlaskie Śniadanie Mistrzów za każdym razem gromadzi tłumy mieszkańców, turystów, kucharzy i restauratorów. W tym roku odbędzie się dwa razy: 17 lipca, kiedy hasłem imprezy będzie „Smak dzieciństwa”, oraz 21 sierpnia – temat przewodni to „Buongiorno Italia”. W tych dniach warto w godz. 10.00-16.00 przyjść do Ogrodu Branickich.

Podlaskie Śniadanie Mistrzów to wspaniała promocja naszego miasta i regionalnych tradycji kulinarnych – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Bardzo mnie cieszy, że ta impreza już na stałe wpisała się w wakacyjny krajobraz miasta i że po roku przerwy znów możemy spotkać się z fanami tego wydarzenia.

Podczas każdego wydarzenia można spróbować dań najlepszych restauracji, słodkich wypieków, kawy oraz kupić produkty regionalne, z których słynie województwo podlaskie. Przygotowana będzie też specjalna oferta produktów bezglutenowych, wegańskich oraz w wersji fit. Będzie delikatna muzyka w tle, strefa wypoczynku z leżakami oraz specjalny kącik zabaw i edukacji dla dzieci. Podlaskie Śniadanie Mistrzów jest imprezą otwartą dla wszystkich, wstęp na jej teren jest bezpłatny, ale za dania się płaci, choć pojawią się też darmowe degustacje.

Na Podlaskim Śniadaniu Mistrzów goście będą mogli nie tylko miło spędzić czas i spróbować ciekawych dań. Pojawią się także edukacyjne animacje dla najmłodszych, podnoszące świadomość ekologiczną, promujące zdrowy i odpowiedzialny tryb życia.

Suchą fosę, czyli nieckę w parku, w lipcu we władanie przejmie AMM Archery, klub łuczniczy, w którym trenuje mistrzyni świata w łucznictwie konnym Anna Sokólska. Z kolei w sierpniu razem z Białostocką Akademią Badmintona organizatorzy spróbują zarazić dzieci miłością do badmintona. Tradycyjnie nie zabraknie też animacji Pomysłowej Kredki i Ogarnij Bazę.

W tym roku organizatorzy podjęli decyzję, że najwyższy czas, by Podlaskie Śniadanie Mistrzów stało się pierwszą w Polsce imprezą tej wielkości wolną od plastiku. Dlatego wprowadzono zakaz używania przez wystawców plastikowych jednorazówek, sztućców, słomek, kubeczków, reklamówek foliowych. Impreza otrzymała wsparcie finansowe od Miasta Białegostoku.

A ponieważ to jeszcze nie koniec zagrożenia epidemicznego, przy wejściach i na terenie wydarzenia pojawią się pojemniki z płynem do dezynfekcji. Specjalne znaki będą przypominały o zachowaniu większej odległości między kocykami piknikowymi.