Kappa – co warto wiedzieć o tej włoskiej marce?


Zdjęcie autorstwa Gustavo Fring z Pexels

Lato to okazja, by odświeżyć swoją garderobę. Ciężkie kurtki i grube swetry można porzucić na rzecz przewiewniejszych, lżejszych ubrań. Dla wielu osób to także okazja, by spędzić więcej czasu na świeżym powietrzu. Naprzeciw oczekiwaniom wychodzi włoska marka Kappa. Firma ta sygnuje przede wszystkim ubrania sportowe, w ofercie nie brak jednak butów czy akcesoriów.

Założona w 1978 roku w Turynie (choć jej historia sięga początków XX wieku), Kappa związana jest od początku ze światem sportu. Nie dziwi więc fakt, że popularność zdobyła sponsorując jedną z najbardziej utytułowanych włoskich drużyn piłki nożnej – Juventus Turyn. Od tej pory charakterystyczne logo Kappy, przedstawiające dwie postaci siedzące ze zgiętymi kolanami plecami do siebie, dostrzec można na modelach odzieży sportowej. Swoją pozycję w świecie sportu marka konsekwentnie ugruntowywała, wyposażając między innymi drużyny olimpijskie, co zapewniło jej coraz większą rozpoznawalność na arenie międzynarodowej. Od lat osiemdziesiątych ubierała również piłkarzy wielu klubów, zarówno włoskich, jak i innych lig europejskich. Firma sponsorowała także włoską narodową reprezentację piłki nożnej – w 1999 jako sponsor techniczny, a rok później jako oficjalny.

Sportowa elegancja

Logo Kappy przetrwało do dziś w praktycznie niezmienionej formie. Sukcesywnie rozwijana jest jednak oferta marki. Standardowo znajduje się w niej pełen przekrój odzieży sportowej: koszulki, spodnie, dresy i buty do ćwiczeń. Jednak znaleźć można też sukienki, kurtki, a nawet paski czy kapelusze sygnowane przez Kappę. Projektanci marki udanie łączą styl casualowy ze sportowym, a ich ubrania spotkać można nie tylko na siłowniach, ale i na ulicach dużych miast. Ubrania skierowane są zarówno do mężczyzn, jak i kobiet, a w ofercie są także kolekcje dziecięce. W swojej ojczyźnie Kappa jest bardzo popularna, jednak od lat poszerza wpływy, budując wizerunek również poza granicami kraju. Współpracuje również z innymi markami odzieżowymi, tworząc oryginalne kolekcje. Szeroki wybór dodatków pozwala nadać niezobowiązującego charakteru każdej stylizacji.

Z duchem czasu

Jak wiele marek idących z duchem czasu, Kappa stawia na zrównoważony rozwój. Posiada w swej ofercie ubrania oznaczone jako przyjazne środowisku. Oznacza to, że przynajmniej w połowie zostały wykonane z organicznych materiałów. Bawełna, z której są uszyte musiała być uprawiana bez użycia sztucznych pestycydów czy nawozów. Również proces produkcji odbywa się z zachowaniem najwyższych standardów. Marka dba o swoje dziedzictwo, czerpiąc z klasycznych projektów, reinterpretując je i uwspółcześniając. Pozwala im to zachować autentyczność, przy jednoczesnym podążaniem za najnowszymi trendami.