Co każda kobieta w torebce mieć powinna

Każda kobieta, która wybiera się na eleganckie przyjęcie, wie, że o ile jej kreacja powinna bez problemu przetrwać całą noc, to fryzura i makijaż mogą wymagać poprawy. Dlatego w damskiej kosmetyczce na pewno znajdziemy puderniczkę i grzebień. Ale czy to wystarczy?

Damska torebka – worek bez dna?

Mądrość ludowa głosi, że damska torebka nie jest po to, żeby w niej cokolwiek znaleźć, ale żeby w niej wszystko było. Ta zasada ma zastosowanie szczególnie podczas eleganckich wyjść, kiedy kobieta po prostu musi „wyglądać”. O ile przy wyjściu z domu z tym wyglądem nie ma problemu, to po kilku godzinach nie musi być tak różowo. Wystarczy gorąco lub wiatr, by i fryzura i makijaż wymagały poprawy. Szczególnie jeśli impreza odbywa się pod gołym niebem, z fryzurą mogą być problemy. A przecież w dzisiejszych czasach, gdy praktycznie non stop robimy zdjęcia telefonami, nie można nie zadbać o wizerunek. A z drugiej strony: jak to zrobić, gdy nie ma ani czasu, ani warunków na długotrwałe przebywanie przed lustrem?

Szminka i puder do… włosów!

W damskiej torebce na pewno musi się znaleźć szminka lub błyszczyk. Wygląd ust poprawimy jednym gestem, przy odrobinie wprawy nawet nie będziemy potrzebować lusterka. Tyle że lusterko to must have każdej kobiety i zazwyczaj jest dołączone do puderniczki, której także nie może zabraknąć w niezbędniku kobiecym.

To, o czym kobiety jeszcze zapominają, to puder do włosów. Kosmetyk, który od jakiegoś czasu jest obecny na rynku, ciągle traktują jako nowość i rzadko po niego sięgają. Niesłusznie, bo puder unoszący włosy (po więcej informacji warto zajrzeć tutaj), jest doskonałym ratunkiem dla ciężkich, oklapniętych włosów. Pozwala także na błyskawiczne odświeżenie włosów, które w zasadzie nadają się tylko do umycia. Użycie pudru do włosów zajmuje zaledwie kilkanaście sekund. Wystarczy wetrzeć go w nasadę włosów tuż przy skórze głowy i gotowe. Po kilku godzinach, jeśli zajdzie taka potrzeba, wystarczy poprawić fryzurę palcami. Puder do włosów jest idealny dla tych kobiet (i mężczyzn), które potrzebują unieść lekko włosy do góry, a nie mają do dyspozycji lokówki. Dlaczego puder, a nie żel? Bo nie usztywnia włosów i nie pozostawia śladów użycia. Puder wygrywa również z lakierem, po którego użyciu mamy na głowie efekt „kasku”.

Na ratunek paznokciom

Kobieta nie będzie stuprocentowo przygotowana do wyjścia z domu, jeśli w jej torebce nie znajdzie się pilniczek do paznokci. To małe, mieszczące się w każdej torebce, narzędzie, potrafi nie raz i nie dwa uratować, jeśli nie życie, to sprawność dłoni. Żadnej pani nie trzeba tłumaczyć, jak trudno jest sprawnie poruszać ręką, jeśli choćby jeden paznokieć jest zadarty. Do szybkiej interwencji najlepiej nadają się pilniczki papierowe lub szklane. Metalowe, chociaż wciąż bardzo popularne, powoli odchodzą do lamusa. Dziś wiemy już, że potrafią zniszczyć krawędź paznokcia.

Mokre i suche chusteczki

Chusteczki nawilżane doceniają nie tylko mamy małych dzieci. Ten niepozorny gadżet przydaje się praktycznie wszędzie, zwłaszcza tam, gdzie nie ma dostępu do bieżącej wody (piknik w parku lub nad wodą). Czasem po prostu trzeba umyć ręce. W sytuacjach awaryjnych są po prostu niezastąpione. Oprócz mokrych przydadzą się też tradycyjne suche chusteczki do nosa.

 

Kobiety potrafią zaskakiwać

Wszystkie wyżej wymienione przedmioty można uznać za typowo kobiece i oczywiste. Jednak panie potrafią zaskakiwać, nosząc w torebkach zestawy mini śrubokrętów! Po co im to? Tego pewnie nawet one same nie wiedzą. Dopóki jakiś mężczyzna nie powie: „eehh, przydałby się śrubokręt, a akurat nie mam…”