Kolorowe skarpetki dla dzieci czy dorosłych – dlaczego nie warto się ograniczać?

Para kolorowych skarpetek w garderobie dziecka czy nastolatka nie jest niczym nadzwyczajnym. Tymczasem znalezienie jej w szufladzie dojrzałego mężczyzny to już pewien manifest. Barwne, wzorzyste skarpety – zwłaszcza te nie do pary – świadczą o dużym dystansie do siebie samego i otaczającego świata. Ten niepozorny dodatek poleca się przede wszystkim naturalnym buntownikom, którzy mają ochotę łamać zasady bez konsekwencji, traktując sztywne reguły dress code’u z przymrużeniem oka. Kolorowe skarpetki do garnituru? Dlaczego nie!

Kolorowe skarpetki obowiązkowo w codziennych stylizacjach młodzieżowych

Caualowe stylizacje dla nastolatków i dojrzałych panów mogą nieco się różnić, jednak zawsze pasuje do nich para kolorowych skarpetek. Taki dodatek świetnie wygląda w połączeniu ze zwykłymi jeansami, do trampek lub innych butów sportowych. Pomaga jednak rozweselić również nieco bardziej wizytowe stylizacje, na przykład nieśmiertelne połączenie T-shirtu z marynarką. Młodzi mężczyźni powinni obowiązkowo zapoznać się z ofertą skarpet, jaki proponuje marka TakaPara. Kolekcje tego producenta obfitują w tematyczne wzory, które zawsze są na czasie. Znajdzie się zarówno coś dla fana sportu, jak i dla miłośnika polskiej kuchni. Młodość to czas, kiedy można pozwolić sobie niemal na wszystko – dlaczego więc nastolatek miałby ograniczać się do noszenia białych i czarnych skarpet?

A gdyby tak… założyć kolorowe skarpetki do garnituru?

Kolorowe skarpetki do garnituru nie muszą kojarzyć się z fanaberią. Wręcz przeciwnie – ich umiejętne dobranie do koszuli, krawatu czy całego garnituru to sztuka, świadcząca o świetnym guście i wyczuciu smaku. Jeśli mężczyzna wie, jak je nosić, mogą stać się jego znakiem rozpoznawczym. Zacznijmy jednak od tego, że kolorowe skarpetki można dobierać na dwa sposoby: odważnie lub ostrożnie. Przyjrzyjmy się modelom, które oferuje marka TakaPara – w asortymencie znajdziemy skarpety o nieco bardziej stonowanym designie, na przykład czarno-białe, a tuż obok nich skarpety nie do pary w krzykliwych kolorach i z zabawnymi wzorami. Na początek znacznie lepiej będzie postawić na te mniej rzucające się w oczy. Warto dobrać ich wzór (kropki, kreski, fale) do innego elementu stroju wizytowego, chociażby do krawatu. Mając nieco większą wprawę w łączeniu szalonych wzorów i kolorów z poważnym charakterem garnituru, można pokusić się o barwniejszy model, a nawet o wariant nie do pary.

Kiedy wypada, a kiedy nie wypada?

Połączenie kolorowych skarpetek z eleganckim garniturem bywa kontrowersyjne. Taka stylizacja nie zawsze jest dopuszczalna. Przykładowo, nie wypada założyć kolorowych skarpetek na ceremonię pogrzebową czy bardzo uroczystą galę. Z kolei inne okazje, w tym wesela, chrzty czy komunie to doskonała szansa, aby pochwalić się swoją umiejętnością zestawiania wizytowych stylizacji z humorystyczną nutą. Kolorowe skarpetki można zakładać także do pracy, nawet tej, w której obowiązuje dress code. Nie będą one widoczne przez cały czas, dlatego możliwe jest zachowanie profesjonalizmu w kontaktach z klientami czy z przełożonym. Podczas luźniejszych rozmów ze współpracownikami warto już zwrócić na nie uwagę. Wzorzyste skarpetki to idealna forma cichego buntu przeciwko zasadom, a także sposób na podkreślenie oryginalności charakteru. Można wyrazić nimi swoją osobowość lub po prostu pokazać, że mamy poczucie humoru i traktujemy wszystko z dystansem. Powagę lepiej odłożyć na później.

Dlaczego warto wybierać kolorowe skarpetki?

Życie jest zbyt krótkie na skarpetki w jednym kolorze. To nieco sztampowe stwierdzenie, jednak czy nie ma w nim nieco prawdy? Po co ograniczać się do białych lub czarnych skarpetek, skoro te wielobarwne mogą poprawić nam humor, wyróżnić nas z tłumu i wnieść nieco radości do otaczającego świata. Czasami odrobina koloru wystarczy, aby dodać sobie i innym pozytywnej energii do działania. W końcu barwy wyraźnie oddziałują na nasz umysł. Jeśli możemy założyć kolorowe skarpetki i dzięki nim poczuć się lepiej, to dlaczego mielibyśmy z tego zrezygnować?