Kompleksowy projekt architektoniczny – od indywidualnego projektu budynku po wystrój wnętrza

Kompleksowy projekt architektoniczny - od indywidualnego projektu budynku po wystrój wnętrza Portal dla kobiet Białystok

Planując stworzenie swojej wymarzonej przestrzeni, warto na samym początku dowiedzieć się jak wygląda proces projektowania w profesjonalnym biurze architektonicznym. Od koncepcji, aż po finalną realizację, architekt odgrywa bardzo ważną rolę w projekcie. To z nim na początku ustalasz zarys domu, wielkość pokoi, a na końcu to właśnie architekt pomaga Ci przy odbiorze wykonania od fachowców. W artykule przedstawimy jak wygląda współpraca z profesjonalną firmą architektoniczną, która realizujemy indywidualne projektu budynków oraz niebanalne projekty wnętrz.

Koncepcja, to tutaj wszystko się zaczyna

Każdy projekt wnętrz lub projekt architektoniczny zaczyna się od szczegółowej koncepcji, którą klient wspólnie wypracowuje z architektem. Na pierwszym spotkaniu wspólnie określany jest budżet, cel projektu oraz styl jakim ma się kierować architekt. Analizowane są potrzeby i oczekiwania klienta, które spełniają wszystkie standardy funkcjonalności, a dodatkowo mają za zadanie zachwycić estetyką i wykonaniem.

Na bazie zebranych informacji architekt przygotowuje projekt koncepcyjny, który w przypadku projektu architektonicznego ukaże wstępne rozmieszczenie pokoi, metraż oraz kształt domu. W przypadku projektu wnętrza to tutaj architekt wykazuje się kreatywnością wybierając kolory, materiały oraz styl przewodni projektu.

Projekt szczegółowy 

W przypadku projektu architektonicznego zadanie jest trudniejsze i o wiele bardziej czasochłonne niż przy tworzeniu projektu wnętrza. W procesie biorą udział specjaliści z różnych dziedzin architektury m.in. konstruktor, który odpowiada za trwałość naszego budynku czy projektanci sanitarni, którzy odpowiadają np. za przyłącza gazu. Dodatkowo tak jak w projekcie wnętrza występują projekty instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej. Na tym etapie powstaje też model oraz bryła 3D budynku, niezależnie od projektu. W momencie prac na jednym lub drugim projektem architekt wraz z klientem planuje cykliczne spotkania, na których omawiane są kluczowe aspekty projektu oraz nanoszone uwagi klienta. W ramach każdego projektu – architektonicznego lub wnętrza, klient dostaje szczegółowe rysunki techniczne czy specyfikę materiałów, które pozwalają zaplanować przestrzeń co do milimetra.

Projekt jest gotowy, co dalej?

W przypadku projektu wnętrza, architekt wnętrz Białystok przygotowuje szereg wizualizacji każdego pomieszczenia, co pozwala jeszcze bardziej przenieść się do przyszłej przestrzeni mieszkalnej, a następnie pomaga przy realizacji projektu oraz zakupach produktów, nadzorując te dwa procesy wspólnie z klientem.

Gdy mówimy o projekcie architektonicznym domu lub budynku użytecznego architekt musi złożyć dokumenty do urzędu, uzyskać wszystkie pozwolenia oraz spełnić wyśrubowane normy prawne, tak aby budynek mógł stać przez wiele lat. W międzyczasie na życzenie klienta przygotowywane są wizualizacje bryły budynku.

Architekt Białystok – czy kompleksowa realizacja się opłaca?

Według naszych doświadczeń, wielu klientów jednocześnie współpracuje z architektem oraz projektantem wnętrz, żeby uzyskać jak najlepszy i najbardziej opłacalny pod względem finansowym, ale też czasowym projekt. Gdy powierzymy pracę nad dwoma projektami dla jednej firmy, możemy być pewni, że każdy metr naszej przestrzeni zostanie zaprojektowany dokładnie, tak jak byśmy tego chcieli.

Pamiętaj, że podczas projektowania wnętrz warto skorzystać z usług doświadczonego architekta, który posiada wiedzę potrzebną do zaprojektowania funkcjonalnej i estetycznej przestrzeni, która będzie służyć nam przez wiele lat. Wybierając pracownię architektoniczną 7Arch.pl zapewnisz sobie nie tylko estetyczne i funkcjonalne wnętrze, ale także spokojny i profesjonalny przebieg procesu projektowego. W naszym biurze tworzymy projekty domów, biur i budynków użyteczności publicznej, ale również wykonujemy projekty wnętrz. Dzięki temu tworzymy kompleksowe realizacje od koncepcji aż do nadzoru przy tworzeniu wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.