Konferencja Białystok Rodzinie

Rozwój osobowy dziecka na różnych etapach jego życia – to główny temat konferencji „Białystok Rodzinie”która odbyła się w Białymstoku we wtorek, 25 października. Była to jedenasta edycja wydarzenia organizowanego w ramach działań Białostockiej Akademii Rodziny.

Spotkanie odbyło się w auli Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej przy ul. Wiejskiej 45D. Była to jedenasta konferencja z cyklu „Białystok Rodzinie” organizowana przez Prezydenta Miasta Białegostoku w ramach działań Białostockiej Akademii Rodziny.

W ubiegłym roku tematyka konferencji skupiała się wokół wychowawczej roli rodziny z perspektywy osób reprezentujących różne środowiska zawodowe. Jeszcze wcześniej poruszane były takie kwestie, jak budowanie więzi i relacji w rodzinie, znaczenie roli małżeństwa i miłości rodzinnej, konstytucyjne podstawy promocji małżeństwa, role i zadania mężczyzny i kobiety w małżeństwie, godzenie życia rodzinnego i zawodowego, znaczenie rodzin wielopokoleniowych oraz kształtowanie wzorców i wartości patriotycznych w rodzinie, budowanie poczucia wartości dziecka w rodzinie, odkrywanie historii rodziny jako nośnika tożsamości.

W tym roku uczestnicy spotkania rozmawiali o rozwoju osobowym dziecka na różnych etapach jego życia. O kształtowaniu osobowości młodego człowieka mówiła psycholożka Joanna Dejko. Pisarz Grzegorz Kasdepke opowiadał o wpływie literatury na rozwój dzieci i młodzieży. Wykład o wpływie rodziny na osiągnięcie sukcesu wygłosiła dziennikarka Justyna Śliwowska-Mróz.

Opracowanie: Agnieszka Błachowska

Za: bialystok.pl