Kredyty frankowe w Polsce – nowa era dla kredytobiorców

Kredyty frankowe przez wiele lat stanowiły atrakcyjną opcję finansowania nieruchomości dla wielu Polaków. Niższe miesięczne raty w porównaniu z kredytami w złotówkach przyciągały mnóstwo osób, które marzyły o własnym mieszkaniu lub domu. Jednakże, obciążenie związane z ryzykiem kursowym franka szwajcarskiego sprawiło, że wielu kredytobiorców znalazło się w trudnej sytuacji. Ostatnie wydarzenia na rynku kredytów frankowych oraz wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) rysują nową erę dla kredytobiorców i podkreślają znaczenie specjalistycznego wsparcia od kancelarii prawniczych, takiej jak Explico z Białegostoku.

Nowe rozwinięcia – wyrok TSUE

Najnowszy wyrok TSUE z dnia 12 stycznia 2024 roku, w sprawie C-488/23, jest kamieniem milowym w ochronie praw kredytobiorców korzystających z kredytów frankowych. Wyrok ten dotyczył prób banków, które dążyły do uzyskania rekompensaty w postaci sądowej waloryzacji kapitału udzielonego w ramach umowy kredytu hipotecznego po jej unieważnieniu. Trybunał jednoznacznie orzekł, że banki nie mają prawa tego robić, jeśli umowa kredytowa została uznana za nieważną z powodu zawarcia w niej nieuczciwych warunków. To kluczowa ochrona dla kredytobiorców, wyjaśniając, że banki nie mogą narzucać dodatkowych opłat po unieważnieniu umowy.

Kredyty frankowe – nadal wyjątkowe wyzwania

Kredyty frankowe pozostają nadal wyzwaniem dla wielu kredytobiorców. Choć kurs franka szwajcarskiego ustabilizował się w pewnym stopniu, to wielu frankowiczów nadal spłaca kredyty zaciągnięte w czasach, gdy kurs tej waluty znacznie wzrastał. To oznacza, że ich miesięczne raty pozostają na wyższym poziomie niż początkowo zakładali. Wielu kredytobiorców wciąż zastanawia się, jak poradzić sobie z tą sytuacją i jak chronić swoje prawa.

Wsparcie kancelarii Explico – profesjonalna pomoc i doświadczenie

Klientom Kancelarii Explico z pewnością da to poczucie bezpieczeństwa. Kancelaria ta jest uznawana za jedną z wiodących w dziedzinie umów frankowych i jest znana z profesjonalizmu oraz skuteczności. Dzięki zaawansowanej wiedzy prawników w zakresie kredytów frankowych, klienci Kancelarii Explico mogą być pewni, że ich interesy są w dobrych rękach.

Mateusz Sitko, ekspert z Kancelarii Explico, komentuje wyrok TSUE: „To znaczący moment dla kredytobiorców korzystających z kredytów frankowych. Wyrok TSUE stanowi mocne podkreślenie, że kredytobiorcy mają prawo do ochrony przed nieuczciwymi warunkami w umowach frankowych. Nasza kancelaria jest przygotowana, by świadczyć profesjonalną pomoc i wsparcie wszystkim klientom, którzy czują się poszkodowani w związku z umowami frankowymi.”

W obliczu zmieniającej się sytuacji na rynku kredytów frankowych, specjalistyczne wsparcie od tak cenionej kancelarii jak Explico staje się nieocenione dla wielu kredytobiorców w Polsce. Wspólnie z ekspertami prawnymi można efektywnie chronić swoje interesy i dążyć do sprawiedliwości w kontekście umów frankowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.