Kto dzwonił? Sprawdź właściciela i opinie numeru

Codziennie na świecie wykonywane są miliardy połączeń telefonicznych. Tak duża ilość aktywnych urządzeń przekłada się w oczywisty sposób na ilość numerów, których ogromna większość pozostaje nam nieznana. Nic więc dziwnego, że często mierzymy się z sytuacją, w której na ekranie naszego telefonu pojawia się nieznajomy identyfikator. Wiele osób podchodzi dość podejrzliwie do tego rodzaju prób kontaktu. Okazuje się jednak, że wcale nie muszą się one wiązać z potencjalnym zagrożeniem. Czy możliwe jest sprawdzenie opinii o danym numerze?

Kto dzwoni z nieznanego numeru?

Połączenie z nieznanego numeru to dla wielu osób powód do niepokoju czy nawet paniki. Związane jest to z zagrożeniami, które mogą stać za pozornie zwykłą rozmową. Niemal codziennie słyszy się o naciągnięciach, oszustwach i próbach żerowania na naszej niewiedzy, naiwności czy łatwowierności. Nowością nie są także nieuczciwe praktyki sprzedażowe, które wymierzone są najczęściej w łatwe do zmanipulowania osoby. Spora część użytkowników telefonów woli od razu pozbyć się potencjalnego zagrożenia – automatycznie i odruchowo odrzuca więc połączenia z nieznanych numerów. Okazuje się jednak, że nie zawsze muszą być one niebezpieczne. Przykładem mogą być telefony z banku, od operatora sieci komórkowej czy innego usługodawcy, który stara się z nami skontaktować na przykład w sprawie kończącej się umowy. Z nieznanego numeru może też dzwonić znana nam osoba, która z jakiegoś powodu utraciła dostęp do swojego urządzenia. Najlepszym rozwiązaniem jest więc sprawdzenie, kto jest właścicielem danego numeru lub przynajmniej przekonanie się, jaką opinią cieszy się on w sieci. Internet pozwala nam na zdobycie wiedzy także w tym zakresie.

Opinie i informacje o konkretnym numerze w sieci

Odpowiedź może przynieść nam już wyszukiwarka – po wpisaniu numeru dowiemy się, czy jest on powiązany z jakąś firmą, instytucją rządową lub innym usługodawcą, który podał tego rodzaju informacje na swojej stronie internetowej. W innych przypadkach pomocne mogą okazać się serwisy, które są swego rodzaju bazami danych o numerach i opiniach na ich temat. Jednym z nich jest portal Infonumer, który zarówno dostarczy nam komentarze na temat konkretnego identyfikatora, jak i opinii na jego temat. Dzięki temu dowiemy się sporo na temat chociażby jego potencjalnej przydatności czy niebezpieczeństwa, które ze sobą niesie. Dzięki temu możemy dodać przydatne numery do naszej listy kontaktów i zablokować takie, które mogą potencjalnie sprowadzić na nas kłopoty. Warto pamiętać, że tego rodzaju serwisy często nie działają bezpłatnie – przed skorzystaniem z nich warto zapoznać się więc z metodami ich działania, regulaminem i cennikiem.