Kup zajączka – wspomóż dziecięce hospicjum. Fundacja „Pomóż Im” na Jarmarku Wielkanocnym

Wielobarwne stragany, a na nich mnóstwo ludowego rękodzieła, lokalne przysmaki, palmy, stroiki, pisanki i wiele innych świątecznych ozdób. Tak przez najbliższy tydzień będzie wyglądał plac przed białostockim Ratuszem. Od 7 do 14 kwietnia organizowany jest tam doroczny Jarmark Wielkanocny. 

Ponadto w najbliższy weekend oprócz oferty wystawców będzie można obejrzeć występy specjalnie zaproszonych artystów, wziąć udział w konkursach i loteriach. Organizatorzy przygotują plac zabaw z dmuchaną zjeżdżalnią i trampoliną oraz przejażdżki na kucyku dla najmłodszych. Swój udział w jarmarku zapowiedzieli wystawcy z całej Polski, ale też z Białorusi, Litwy i Ukrainy. Obok tradycyjnych, wielkanocnych ozdób pokażą wyroby z wikliny, drewna, ceramikę, szkło. Dla smakoszy znajdą się podlaskie sery, miody, wędliny i ciasta.

Wśród licznych stoisk nie zabraknie również Fundacji „Pomóż Im”. Jej przedstawicieli będzie można spotkać w sobotę i niedzielę  (8 i 9 kwietnia).

– Dzięki uprzejmości wielu życzliwych osób udało się nam zgromadzić mnóstwo wielkanocnych ozdób, które będziemy sprzedawać na naszym straganie. Pomogły nam w tym zarówno szkoły jak i wiele osób prywatnych  – mówi Arnold Sobolewski, prezes Fundacji. – Zapraszam wszystkich do odwiedzenia naszego stoiska. Będą na nim niepowtarzalne palmy, pisanki, stroiki świąteczne! Kupując te wspaniałości pomagacie nam w prowadzeniu magicznego miejsca – domowego Hospicjum dla Dzieci.

Fundacja „Pomóż Im” prowadzi również jedyne w województwie podlaskim i jedno z nielicznych w Polsce hospicjum perinatalne.  Pod jego opieką znajdują się rodziny, u których w trakcie ciąży rozpoznano tzw. letalną wadę płodu. Ponadto na wsparcie i pomoc Fundacji mogą od lat liczyć mali pacjenci z Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Uniwersyteckim dziecięcym Szpitalu Klinicznym.