Kupujemy kolczyki damskie – co trzeba wiedzieć?


Fashion Woman Portrait. Beautiful Elegant Successful Female With Evening Make-up Wearing Luxurious Blue Dress Smiling In The Mirror. Jewelry And Beauty. Wellbeing, Luxury Lifestyle.

Umiejętnie dobrane kolczyki doskonale uzupełnią każdą stylizacje, dodadzą kobiecie uroku i sprawią, że będzie czuła się atrakcyjnie. Wybór biżuterii jest tak duży, że każda z nas znajdzie coś dla siebie – kolczyki delikatne i minimalistyczne, bogato zdobione lub o nowoczesnym designie. Jak wybrać te idealne, które będą najlepiej pasowały?

Kolczyki a kształt twarzy

Biżuteria powinna dobrze się prezentować, uzupełniać nasz look i podkreślać atuty urody. By tak było, musi przede wszystkim pasować do kształtu twarzy. Dlatego najpierw postaraj się określić kształt swojej twarzy. Może być owalna, okrągła, trójkątna lub kwadratowa.

Panie o owalnym kształcie twarzy mają wyjątkowo łatwe zadanie, gdyż ten typ powszechnie uznaje się za idealny. Pasuje do niego większość kolczyków. Unikaj jedynie modeli owalnych, by zachować idealne proporcje twarzy. Do okrągłych twarzy pasują kolczyki długie o geometrycznych kształtach.

Panie o trójkątnym kształcie twarzy ładnie wyglądają w kolczykach długich. Postaw na modele rozszerzane ku dołowi. Z kolei panie, które mają twarze w kształcie kwadratowym, powinny nosić kolczyki okrągłe oraz owalne.

Kolczyki elementem stylizacji

W kobiecych stylizacjach znaczenie ma każdy dodatek – biżuteria, torebka, obuwie, pasek do spodni czy czapka. Panie starannie dobierają akcesoria, tworząc zestawy zarówno na co dzień, jak i do pracy. Odpowiednio dobrane kolczyki muszą pasować do stylizacji. Nie kieruj się zatem modą ani zdjęciem, lecz zajrzyj do swojej szafy i zastanów się, jakie modele będą pasować do Twoich ubrań oraz już posiadanej biżuterii.

Najlepiej podziel swoje ozdoby na dwie kategorie – odpowiednie do noszenia na co dzień, do strojów casualowych, a także do pracy, w której obowiązuje dress code. To najprostszy sposób na porządek w szkatule z biżuterią, ale też szybkie dopasowanie dodatków mimo pośpiechu. Weź też pod uwagę, że ważna jest Twoja fryzura. Jeśli chcesz eksponować ozdoby w uszach, noś spięte włosy.

Jakie kolczyki wybrać w zależności od okazji?

Jeśli wybierasz się na spotkanie z przyjaciółkami, możesz założyć asymetryczne kolczyki albo oba od innej pary. Kiedyś głównie nosiłyśmy niewielkie kolczyki. Dzisiaj w kolekcjach biżuterii znajdziemy też duże, długie, bogato zdobione i wyróżniające się kolczyki.

Jednak do biura postaw na klasykę i minimalizm, na przykład na tradycyjne sztyfty z brylantami. Panie, które lubią klasyczny i elegancki styl, wybierają zwykle biżuterię delikatną. Będzie ona uzupełnieniem i dodatkiem, zamiast przyciągać od razu zainteresowane spojrzenia.