Dołącz do Kurpi Zielonych! Rusza kolejny nabór do zespołu!

Moda na folkowy ubiór, dodatki, moda na folkowy design i wreszcie moda na muzykę i taniec w tradycyjnym wydaniu. Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku stara się cały czas wychodzić naprzeciw zainteresowaniom nas wszystkich kultywując przy tym tradycję. Ogromną rolę w popularyzowaniu tych trendów ma z pewnością  Zespól Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone” – lider na białostockim rynku folkloru, mogący poszczycić się ponad 65-letnią tradycją.

Dzisiaj, mimo swego wieku, stale się przeobraża i zaprasza wszystkich zafascynowanych folklorem. Atrakcyjne wyjazdy zagraniczne, występy w przepięknych strojach ludowych, udział w ciekawych projektach tanecznych – to wszystko czeka na tych, którzy podejmą to wyzwanie. Właśnie teraz nadarza się ku temu okazja, bowiem Kurpie Zielone ogłaszają w lutym nabór do zespołu. Nabór do zespołu będzie trwał do końca marca. Warto spróbować swoich sił, bo przecież Kurpie Zielone tolider na białostockim rynku folkloru, mogący poszczycić się ponad 65-letnią tradycją. A dzisiaj mimo swego wieku stale się przeobraża i zaprasza wszystkich zafascynowanych folklorem do siebie

5 września, o godz. 17 przyjdź do Spodków WOAK, ul. św. Rocha 14, na próbę otwartą zespołu, gdzie będzie można podpatrzeć, jak ćwiczy zespół i porozmawiać o tańcu. Do twojej dyspozycji będzie tego dnia również nowy choreograf zespołu Mariusz Żwierko, który chętnie opowie o pracy w Kurpiach i tworzonych właśnie nowych choreografiach.

Udział w zajęciach ZPiT „Kurpie Zielone” jest bezpłatny!