Kwas hialuronowy – kiedy warto z niego skorzystać?

Wypełniacze z kwasem hialuronowym to remedium na wiele oznak starzenia się skóry. Dzięki nim możemy odzyskać nawilżenie skóry, wygładzić zmarszczki i przywrócić twarzy młodzieńczą objętość. Na zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, warto zgłosić się, gdy dostrzeżemy na skórze pojawiające się pierwsze oznaki upływającego czasu – dzięki temu na dłużej zachowamy skórę w dobrej kondycji. Przeczytaj, dlaczego warto wybrać ten wypełniacz!

Funkcje kwasu hialuronowego

Aby wyjaśnić fenomen tej substancji, należy przede wszystkim zwrócić uwagę, że kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie. Jest to jeden ze składników tkanek, skóry, stawów, chrząstek, gałek ocznych. Ma wielkie możliwości przyciągania oraz wiązania cząsteczek wody oraz ma nieocenioną moc w procesie gojenia się ran. Jest to zatem substancja doskonale znana i bezpieczna.

Kwas hialuronowy na problemy urodowe

Swoją popularność wypełniacz ten zyskał właśnie dlatego, iż został on na co dzień wykorzystywany w zabiegach upiększających. Ma on szerokie zastosowanie. W gabinecie można zatem skorzystać z zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego, który poprawi nawilżenie i ogólną kondycję skóry, uzupełni ubytki tkanek (np. w okolicy skroni czy policzków lub na brodzie), podkreśli kontur (np. żuchwy), nada objętość ustom oraz wypełni zmarszczki. Kwas hialuronowy rozwiązuje zatem wiele problemów urodowych, ta mnogość zabiegów stanowi wielką zaletę, dlatego tak chętnie jest wybierany zarówno przez pacjentów klinik, jak i lekarzy wykonujących zabiegi.

Zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie

Jednakże nie tylko rynek beauty korzysta z tej dobroczynnej substancji. Jego uniwersalność sprawia, że jest równie chętnie wykorzystywany w innych obszarach medycyny. Kwasem hialuronowym można zatem leczyć np. zwyrodnieniowe choroby stawu kolanowego oraz reumatologiczne zapalenie stawów (dlatego znalazł swoje miejsce również w ortopedii). Substancja ta wykorzystywana jest również w okulistyce, pozwala leczyć zaćmę. Można go również stosować zapobiegawczo, jako przeciwdziałanie pojawiania się blizn po zabiegach chirurgicznych, ma do tego pozytywny wpływ na gojenie się ran.

Czy zabiegu z kwasem hialuronowym należy się bać?

Jest to wypełniacz całkowicie bezpieczny, często z dodatkiem lidokainy (czyli środka znieczulającego), dlatego zabiegi nie są bolesne. Daje szybkie i widoczne rezultaty i poprawia kondycję skóry na dłużej. Często same iniekcje w gabinecie trwają tylko kilkanaście minut, więc nie są uciążliwe i nie trzeba się do nich specjalnie przygotowywać. Nawet te osoby, które się obawiają efektów medycyny estetycznej, mogą śmiało skorzystać z tego rodzaju zabiegu, gdyż kwas hialuronowy z czasem się całkowicie wchłonie. Zatem nawet gdyby rezultat zabiegu nie był tym, czego poszukujemy w swoim wyglądzie, po pewnym czasie po prostu zniknie. Jednakże wiele pacjentów zadowolonych z pięknych i naturalnych efektów regularnie wraca na uzupełnienie.

Źródło: https://www.teoxane.pl/wiedza