Lalka Elsa z Krainy Lodu – wymarzona alternatywa dla popularnych lalek


Zdjęcie autorstwa olia danilevich z Pexels

„Kraina lodu” to animowany film z 2013 roku, który pokochały dzieci oraz ich rodzice. Anna i Elsa zawładnęły przede wszystkim sercami dziewczynek – nic dziwnego, że producenci zabawek stworzyli lalkę Elsę oraz inne zabawki odzwierciedlające klimat bajki. Musical stworzony przez amerykański świat Disneya to urocze dzieło z pięknym przesłaniem. Poza pierwszą częścią filmu powstała „Kraina Lodu. Przygoda Olafa” (2017 rok) oraz najnowsza produkcja z 2019 roku – „Kraina Lodu II”. Wszystkie obrazy są inspiracją do spełniania dziecięcych marzeń o zabawkach.

Lalka i akcesoria

Najbardziej ujmującą postacią, która zachwyca wszystkie małe miłośniczki „Krainy Lodu”, jest księżniczka Elsa. Posiada wspaniałe, gęste blond włosy splecione w warkocz oraz rozpoznawalny strój w zimowych barwach. Zabawki odzwierciedlające jej wizerunek są stworzone z dbałością o szczegóły, które zna każda wielbicielka Elsy. Wśród dziecięcych akcesoriów nawiązujących do filmu znajduje się nie tylko lalka Elsa, ale i przenośny zamek Arendelle, który pozwala na jeszcze bardziej realistyczną zabawę. Posiada trójwymiarowe meble, takie jak łóżko, stół i krzesła, a całą konstrukcję można wygodnie złożyć i łatwo przechowywać. Można go też wszędzie zabrać – kształt walizki pozwala na przeniesienie zamku na dziecięce party lub w podróż.

Elsa i Anna – siostry z „Krainy Lodu”

Na uwagę zasługuje również siostra lalki Elsy, czyli Anna. Ma rude, luzem puszczone włosy oraz mniej uroczysty strój, towarzyszący jej podczas przygód przedstawionych w filmie. Obie lalki dostępne są osobno lub w komplecie. Pozwalają na przeżycie bajki raz jeszcze, w zaciszu pokoju lub piaskownicy, a także na kreatywne pisanie własnych scenariuszy. Obie dziewczęce zabawki mają ruchome nogi i ręce, a także głowy. Dodatkowo można zdejmować im buty. Niektóre modele zabawek inspirowanych księżniczką Elsą są wyposażone w baterie. Po naciśnięciu odpowiedniego miejsca, lalka śpiewa polski fragment piosenki znanej z bajki. To idealny pomysł na prezent!

Nie tylko filmowe przygody

Dzieci mają bujną wyobraźnię, a zadaniem rodziców jest umożliwienie rozwijania dziecięcej kreatywności. Twórcze myślenie, tworzenie scenek, przebieranie lalek i zabawa przestrzenna pomagają zachować te pierwotne zainteresowania. To szczególnie ważne, aby dzieci miały możliwość interesującej ich zabawy – poza komputerem, smartfonem i tabletem. Lalka Elsa może być świetną alternatywą dla popularnych Barbie, jak również zamek Arendelle może zastąpić klasyczny domek dla lalek.