Łańcuszek dla mężczyzny? Tak!

W społeczeństwie pokutuje stereotyp, że złote łańcuszki czy łańcuszki srebrne są dobre jedynie dla kobiet. A czy widzieliście panów, noszących modele wykonane z rzemyka, ciekawe zawieszki albo złote łańcuszki męskie? Łańcuszki męskie to element biżuterii, który posiada szereg możliwości. Łańcuszek męski to nie tylko dodatek dla panów spod ciemnej gwiazdy, ale także biżuteria, którą mogą nosić eleganccy panowie. Jak wybierać łańcuszki dla panów? Co jeszcze mogą nosić mężczyźni? Gdzie kupić odpowiednie produkty? Po co nam w ogóle biżuteria?

Zalety biżuterii męskiej

Łańcuszki męskie należą do dodatków biżuteryjnych, które – jak każdy – służą do ozdoby, jak również stylizacji. Trzymamy gdzieś głęboko w sobie wizerunek mężczyzny silnego, eleganckiego, którego jedyną ozdobą pozostaje zegarek, spinki do mankietów czy stylowy krawat. Ale ile mężczyzn – tyle pasji. Każdy z nas – niezależnie od płci – chce podkreślić swój indywidualny styl. Dlaczego zatem nie zaliczamy męskich łańcuszków jako oczywistości? Dlaczego tak bardzo zakłóca to nasz obraz mężczyzny? O to zapewne należałoby zapytać psychologów i socjologów, aczkolwiek przecież już od dawien dawna, panowie nosili biżuteryjne ozdoby. Ile królów dysponowało pierścieniami, naszyjnikami i różnego rodzaju ozdobami?

Łańcuszki z pewnością należą do subtelnych form podkreślenie swojego charakteru. Jest to gadżet pasujący niemal do każdej okazji, więc nie powinien być demonizowany. Nadaje się na co dzień oraz od święta. Będzie wspaniałą ozdobą twojej szyi, gdy włożysz go nap. na chrzest, komunię, urodziny czy romantyczną kolację. Nadaje się do noszenia dla mężczyzn młodych, dojrzałych i tych najstarszych. To także świetny pomysł na elegancki prezent.

Łańcuszek jest uniwersalny i panowie nie powinni się obawiać jego noszenia. Wręcz przeciwnie – dobrze dobrany, będzie waszym uzupełnieniem. Nie tylko pod kątem danej stylizacji czy stroju, ale także jako uosobienie waszej pewności siebie, świadomości swojego ja czy elegancji.

Jak dobrać biżuterię męską?

Jak dobrze nosić łańcuszki męskie? Przede wszystkim określ, co mają wyrażać. Czy chcesz wydawać się „spoko gościem”, uwidaczniać twoją pasję czy być reprezentacją twojego statusu? Przemyśl, co czego chcesz założyć biżuterię – czy na swobodny tshirt czy może do stylowej koszuli? Wreszcie dobierz materiał do tego, co już nosisz. Niech wszystko będzie ze sobą spójne. Klasyczne łańcuszki zostały wykonane ze złota lub srebra. Jeśli nosisz jedynie złoty zegarek, postaw na złoto również w odniesieniu do łańcuszka. Srebro możesz nosić, jeśli bardzo lubisz i kiedy nosisz głównie takie ozdoby, łącznie z np. sygnetami.

Czy łańcuszki złote są lepsze niż srebrne? Kiedyś uważano, że złoto jest szlachetniejsze, jednak współcześnie, wybór konkretnego kruszcu zależy de facto od preferencji i upodobań użytkownika.

Jak długi i szeroki powinien być łańcuszek? Klasyczne rozmiary to ok 50 cm długości oraz 2-6mm szerokości. Wszystko jednak zależy od tego, czy łańcuszek nosisz solo czy z zawieszką. W tym drugim przypadku, przydadzą się rozmiary nieco dłuższe. Jakie dokładnie? Ozdoby o długości 55-60 cm dobrze wyglądają z zawieszkami. Jeśli jest ona większa, pomyśl o rozmiarze 61-76 cm. Co do szerokości, łańcuszki 6-10mm sprawdzą się do zawieszek, a w przypadku większych medalików wybierz rozmiar powyżej 10mm.

Klasyczny łańcuszek czyli jaki?

Konkretny model łańcuszka, zależny jest od osobistych preferencji. Choć najpopularniejsza jest pancerka, to splot danego łańcuszka może być różny i obejmować wielorakie modele.

Mężczyźni jak i kobiety mają do wyboru łańcuszki w splocie pancerka (płaskie, zazębiające się ogniwa), splocie morskim (płaskie, owalne ogniwa z poziomym prętem na środku w formie warkocza), warkocza, figaro (wzór składający się z jednego sporego złącza, po którym następują 2 lub 3 krótsze), linki, pszenicznym, kulkowym, jodełki (ogniwa mają kształt litery V w kierunkach naprzemiennych), wężyka czy splocie weneckim.

Świat nie kończy się na łańcuszkach…

Prócz samego łańcuszka, wśród panów bardzo popularne są też zawieszki. Możesz kupić naszyjniki, medaliki, wersje z krzyżykiem czy wybierać spośród nieśmiertelników. Możesz wybrać klasyczne naszyjniki z kamieni, z piórami, monetami, pazurami, kotwicami. Wiele panów nosi naszyjniki z krzyżykiem, obejmujące krzyż łaciński, grecki, bizantyjski, krzyżowca, celtycki, gotycki, ankh, krzyż św. Tomasza. Popularne są też naszyjniki z koralików lub skórzane.

Niezależnie jednak jaki model wybierzesz, zazwyczaj dobrze jest go dobrać do własnego charakteru i potrzeb.

Sklep dla Ciebie

Wybierane łańcuszki męski z pewnością powinny być dobrej jakości. Żadna osoba nie chciałaby przecież kupić najtańszego produktu który zabarwi lub uczuli naszą skórę. Oczywiście nikt nie zabrania ci kupna naszyjników w promocjach. Zwróć jednak uwagę na to, aby sklep w jakim dokonujesz zakupu był wyspecjalizowany.

Łańcuszki męskie i podobne produkty znajdują się w asortymencie naszej firmy jubilerskiej Sezam. W ofercie każdego naszego oddziału znajdą państwo produkty najwyższej jakości i próby. Oferujemy produkty srebrne, złote i z innych tworzyw. Zadowolenie naszych klientów jest naszym celem.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.