Łóżko tapicerowane – jak wybrać do sypialni?

Łóżko jest najważniejszym meblem w sypialni. Nie powinno więc nas dziwić, że przez wiele lat zmieniała się jego forma, zdobnictwo i wymiary. Współczesne dekoracje mogą być wykonywane za pomocą różnego rodzaju materiałów, tkanin, czy ozdób pasmanteryjnych. Łóżka tapicerowane zyskują coraz większa popularność, ponieważ można je łatwo dopasować do aranżacji sypialni, dzięki wielu wariantom wykończenia.

Do jakiego stylu pasuje łóżko tapicerowane?

Aranżacja sypialni wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych zadań. Nie wystarczy tylko pomalować ściany i wstawić meble. Punktem centralnym tego pomieszczenia jest łóżko, ale należy je umiejętnie wybrać, aby pasowało do pozostałych mebli. Do jakiego wystroju pasuje łóżko tapicerowane?

Z pewnością sprawdzi się w nowoczesnej aranżacji, w której dominują proste i geometryczne formy. Ponadto taki mebel znajdzie swoje miejsce również w stylistyce glamour. Nie może się ona obejść bez łóżka tapicerowanego z wysokim wezgłowiem, ale co istotne – powinno się wybrać takim model, który będzie ozdobnie pikowany, miękki oraz komfortowy. Elegancka aranżacja New Hampton także daje możliwość wstawienia takiego rodzaju łóżka. Mało tego, świetnie sprawdzą się w niej meble o jasnej i stonowanej kolorystyce.

Łóżka tapicerowane bardzo dobrze wkomponują się w wiele innych trendów. Styl skandynawski, minimalistyczny, eko, eklektyczny, a nawet loft pasują do mebli z tapicerką, a w tym również do łóżek z tapicerowanymi bokami i wezgłowiem. Łóżka tapicerowane dostępne są między innymi na https://sembella.pl/produkty/lozka-kontynentalne-i-tapicerowane/.

Z jakiego materiału powinno być wykonane?

Łóżka tapicerowane mogą być wykonane z różnych materiałów. Bardzo często na obicia wykorzystuje się tkaniny lub skóra naturalna, czy też syntetyczna. Tapicerka skórzana będzie przede wszystkim bardziej gładka, nieco chłodniejsza w dotyku i odporniejsza na plamy. Jest to jednak obicie nieco droższe i przez to też stosowane w bardziej ekskluzywnych meblach, których styl jest kontynentalny, glamour lub kolonialny.

Tapicerka tekstylna może być zarówno gładka, jak i teksturowa. Może być również wzorzysta lub jednobarwna. Jest to wybór nieco bardziej ekonomiczny niż skóra, ale za to mniej odporny na plamy, ponieważ łatwiej wsiąkają one w materiał. Mimo to łóżka tapicerowane z tekstylnym obiciem są popularniejsze. Ponadto w zależności od kolorystyki i estetyki konstrukcji będzie to wybór pasujący praktycznie do każdego wystroju wnętrza.

Jaka wysokość wezgłowia?

Łóżka tapicerowane można podzielić na te z wysokim i niskim wezgłowiem, a także bez zagłówka. To, które sprawdzi się najlepiej zależy od konkretnego pomieszczenia. Łóżko bez zagłówka jest odpowiednim wyborem, gdy wezgłowie ma zostać zamontowane na ścianie w sypialni. Łóżko tapicerowane z niskim zagłówkiem będzie dobrze pasować do sypialni urządzonej na poddaszu, a mebel ma stać pod skosem. Wysokie wezgłowia są najwygodniejsze w użytkowaniu, ale sprawdzą się tylko tam, gdzie nie ma wspomnianych skosów.