Mały budowniczy – zbuduj z klocków białostocki Ratusz

Białostocki Ratusz to nieodłączny symbol naszego miasta. Kiedyś mieściły się w nim kramy, wnętrze było wykorzystywane jako hala targowa, dzisiaj to wizytówka naszego miasta, obiekt wycieczek turystycznych i przede wszystkim siedziba Muzeum Podlaskiego. I właśnie to muzeum w okresie wakacyjnym oferuje nam nie lada gratkę, a mianowicie akcję „Zbuduj z klocków białostocki Ratusz”.

W okresie 1 lipca – 31 sierpnia 2017 r. Muzeum Podlaskie zaprasza białostoczan (i nie tylko) do budowania. Dzieci, rodzice – wspólnie, ale i osoby dorosłe w pojedynkę mogą poczuć się jak dzieci i spróbować swoich sił w budowaniu.

Jest to tym bardziej niezwykła okazja, bo do stworzenia modelu ratusza posłużą uczestnikom drewniane klocki, wracające do łask i zyskujące ostatnio nie mniejszą popularność niż wszechobecne dzisiaj klocki Lego. Akcja „Zbuduj z klocków białostocki Ratusz” jest elementem stałej wystawy Galerii Malarstwa Polskiego.

Dla zwiedzających Muzeum przygotowało zestaw klocków, a także makietę, która może posłużyć najmłodszym uczestnikom za wzór i pomóc tym samym w budowaniu. Za korzystanie z drewnianych klocków nie są pobierane żadne opłaty. Jedyny koszt jaki ponoszą chętni budowniczych wrażeń to zakup biletu na wystawę.

Nie obowiązują także zapisy, oferta jest dostępna w godzinach pracy Muzeum, od wtorku do niedzieli.