Manager w spódnicy. Relacja z gali

Wydarzenia w ramach projektu „Przedsiębiorcza Kobieta” zawsze inspirują. Tak było i tym razem! Wszyscy uczestnicy gali „Manager w spódnicy”, która odbyła się w sobotę, 19 marca, w auli Pałacu Branickich, mogli czuć się niezwykle zainspirowani ciekawymi wystąpieniami oraz możliwością wyrobienia biznesowych kontaktów.

Czego się można było spodziewać: frekwencja dopisała. Uczestnikami były oczywiście głównie kobiety, które zasiadły w auli, by wysłuchać wystąpień trzech prelegentek. Każda z nich na inny sposób zachęcała do wzięcia życia w swoje ręce, znalezienia sobie celu zawodowego i dążenia do niego.

Anna Kerth – aktorka, najbardziej kojarzona z serialu „Na Wspólnej” oraz coach i motywatorka w jednym, opowiadała o zakładaniu własnej działalności gospodarczej w oparciu o pytania znane z coachingu. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Kto może mi pomóc? – to tylko niektóre z ważnych kwestii, które trzeba poruszyć w czasie rozmyślań o zakładaniu biznesu. Autorka metody przywracania wewnętrznej siły i harmonii Warm Up stawia na tworzenie własnej wizji, do której trzeba dążyć m.in. poprzez stawianie celów, nagradzanie się za ich osiągnięcie i weryfikację znajomych.

Alicja Czarnecka to projektantka mody, znana między innymi jako uczestniczka programu TVN „Project Runaway”, a także autorka marki SAX35TH. Swoją opowieść zaczęła od wspomnień z domu rodzinnego, gdzie szycie było naturalną umiejętnością wszystkich kobiet. Według projektantki najważniejsze we własnej firmie jest tworzenie pewnych standardów. Co ciekawe Alicja Czarnecka podkreślała także ważną rolę dotacji z białostockiego urzędu pracy, dzięki którym mogła zakupić maszyny do swojej firmy oraz zachęcała do korzystania z takich form wsparcia.

Sama nauczyła się kodowania stron www, by stworzyć firmową stronę, ponieważ uważa, że rola profesjonalnej reklamy w internecie jest nie do przecenienia. W swojej prelekcji podkreślała rolę odwagi i wyzbycia się starych schematów oraz opowiadała, jak stworzyć firmę od pomysłu, poprzez biznesplan, wybranie wąskiej specjalizacji i dobranie odpowiedniej kadry.

Magdalena Gołaszewska to dziennikarka i prezenterka telewizyjna, związana z białostockim ośrodkiem TVP od 18 lat. Prowadzi programy na żywo, wywiady, debaty, programy rozrywkowe, gale i koncerty. Przez lata doświadczeń stała się ekspertem w opanowywaniu stresu podczas przemówień i wystąpień publicznych. W swojej prelekcji podkreślała rolę dobrej prezencji, naturalności, otwartości na ludzi oraz dążenia do wybranych celów.

Na pewno większość obecnych na widowni zgodzi się, że inspirujące były nie tylko wystąpienia, ale także rozmowy w kuluarach podczas przerwy networkingowej, w czasie której można było nawiązać nowe, cenne kontakty.

W naszej fotorelacji można zobaczyć, z jakim zapałem występowały wszystkie prelegentki podczas gali, którą urozmaiciły także występ formacji Kadryl oraz losowanie nagród.