Masaż wibracyjny – na czym polega?


Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels

Masaż wibracyjny staje się coraz popularniejszy. Jego celem jest wprawienie w drgania wybranych części ciała. Polega się go przy wielu dolegliwościach i schorzeniach. Jest skuteczny przy bólach kręgosłupa czy głowy. Wiele pań stosuje także masaż wibracyjny na cellulit. Warto jest zatem wiedzieć na czym polega on dokładnie i czym się go wykonuje.

Na czym polega masaż wibracyjny?

W celu wykonania masażu wibracyjnego zastosować należy specjalny aparat wibracyjny do masażu, taki jak np. https://www.manusmed.pl/aparaty-wibracyjne-do-masazu-cat-10. Służy on do wprowadzenia wybranej części ciała w drgania. Najczęściej masaż wibracyjny stosowany jest w przypadku występowania bólu mięśniowego lub stawowego. Dzięki masażowi bolące mięśnie zdecydowanie szybciej się regenerują. Działanie aparatu do masażu wibracyjnego sprawia, że mięśnie się rozluźniają. To wspomaga ukrwienie tkanek skóry oraz tkanek podskórnych. Dodać trzeba również, że tego typu masaż jest bardzo przyjemny. Działa relaksująco i odprężająco.

Masażer wibracyjny

Jak wspomniano, do wykonania masażu wibracyjnego potrzebny jest aparat wibracyjny do masażu. Także urządzenia powszechnie dostępne są na rynku co pozwala na zakup masażera do użytku domowego. Nie ma zatem konieczności udawania się do salonu masażu. Masaż wibracyjny można wykonać samodzielnie w domu. Aparaty wibracyjne podzielić można na dwa rodzaje. Aparaty ręczne oraz elektryczne. Masażer ręczny jest niedrogi i łatwy w użytkowaniu. Nikt nie powinien mieć problemu z jego stosowaniem. Masażery elektryczne jest nieco droższe, ale ich działanie przynosi lepsze efekty. Masowanie jest tu dużo intensywniejsze. Dodatkowo osoba wykonująca masaż w żaden sposób nie męczy się.

Dla kogo masaż wibracyjny?

Masaż wibracyjny polecany jest wielu osobom. Przede wszystkim z takiej formy masażu skorzystać powinny osoby cierpiące na różnego rodzaju dolegliwości. Mowa tu przede wszystkim o dolegliwościach reumatycznych. Dodatkowo polecany jest tym, którzy cierpią na bóle i zapalenie stawów i mięśni, dyskopatię czy artretyzm. Masaż wibracyjny często polecany jest także jako forma rehabilitacji. Dlatego nierzadko korzystają z niego osoby po różnego rodzaju urazach mięśni. Aparat wibracyjny do masażu może pomóc także w rozładowaniu stresu. Często pomaga także radzić sobie z bezsennością. Jak zatem widać masaż wibracyjny może mieć wiele zastosowań i skorzystać powinien z niego niemal każdy. Ważne jest tylko, aby wybrany masażer wibracyjny był produktem wysokiej jakości. Dzięki temu można mieć pewność, że masaż naprawdę będzie efektywny i przyniesie oczekiwane rezultaty.