Masaże na cellulit – lodem, bańką chińską, drenaż limfatyczny

Cellulit to coraz powszechniejszy problem wśród kobiet. Kiedyś dotykał on jedynie osoby tęższe, dziś zmagają się z nim niemal wszystkie przedstawicielki płci pięknej – bez względu na wiek i wagę. Jak sobie z nim radzić? Jedną z metod są masaże, które wyróżniają się wyjątkową skutecznością, ponieważ oddziałują bezpośrednio na miejsce, w którym występuje cellulit.

Antycellulitowy masaż lodem

Wyjątkowość tego masażu tkwi oczywiście w dobroczynnym wpływie zimna na skórę z widocznym cellulitem. Jedną z przyczyn powstawania cellulitu jest zaburzone mikrokrążenie i to właśnie na nie bezpośrednio wpływa masaż lodem.

Nasz organizm najszybciej pobiera nagromadzony tłuszcz z miejsc dobrze ukrwionych, a więc, jak na złość, z tych, gdzie nie mamy problemu cellulitu. Stosowanie lodu podczas masażu pobudza autonomiczny układ nerwowy, powodując kurczenie się i rozkurczanie naczyń włosowatych, a taka ich gimnastyka wpływa na poprawę mikrokrążenia. Dzięki czemu organizm jest w stanie nie tylko szybciej pozbyć się zmagazynowanego tłuszczu, ale także oczyścić się z toksyn.

Masaż bańką chińską

Choć nazwa tego masażu brzmi dość orientalnie, to jest on coraz częściej wykorzystywany w polskich gabinetach kosmetycznych, a metoda jego wykonywania polega na wytwarzaniu podciśnienia. Masażysta przykładając bańkę do skóry próżniowo zasysa ją oraz znajdujące się pod nią tkanki. W ten sposób rozbija tkankę tłuszczową oraz pobudza mikrokrążenie, które, jak już wspomnieliśmy wyżej, jest bardzo istotnym elementem w walce z cellulitem. Dodatkowo, jak dowiadujemy się od specjalistów zajmujących się masażem w gabinecie Magia dla Ciała, masaż bańką chińską pomaga pozbyć się toksyn z organizmu, wspomaga przepływ limfy, przyspiesza proces lipolizy, wygładza skórę i poprawia jej koloryt oraz jędrność, a także uspokaja oraz relaksuje całe ciało.

Drenaż limfatyczny
Drenaż limfatyczny jest to specyficzny typ masażu, który stanowi kombinację powolnych ruchów okrężnych, obrotowych, pompujących i czerpiących. Może być wykonywany zarówno manualnie przez wyspecjalizowanego masażystę, jak i może zostać do jego wykonania wykorzystana specjalna aparatura. W obu przypadkach jednak chodzi o to, aby usprawnić przepływ limfy w ciele oraz poprawić pracę układu krwionośnego. Pomaga to nie tylko pozbyć się cellulitu, ale może wpłynąć także na przyspieszenie zrzucenia zbędnych kilogramów i oczyszczenie organizmu z toksyn. Dodatkowo drenaż limfatyczny stosowany jest często przez osoby, które borykają się z problemem obrzęków, uczuciem ciężkości nóg, a nawet przez sportowców w celu regeneracji powysiłkowej.

Przy wypowiadaniu wojny cellulitowi trzeba mieć jednak koniecznie na uwadze, że to czego on najbardziej nie lubi to systematyczność. Nie wystarczy więc jednorazowa wizyta w salonie masażu. Trzeba też pamiętać, że każdy przypadek jest wyjątkowy i każde ciało jest inne. Najlepiej więc przy pierwszej wizycie porozmawiać z masażystą, który doradzi nie tylko ilość masaży, ale także ich częstotliwość. Warto pamiętać także o prawidłowej diecie oraz o wprowadzeniu do swojego życia ruchu. Nie muszą być to od razu biegi przełajowe na kilkanaście kilometrów, mogą być to po prostu spacery na świeżym powietrzu.

Paulina Kucharska
Przygotowano w oparciu o Masaż antycellulitowy w Magii dla Ciała