Masz żylaki? Zobacz jak skutecznie im zaradzić

Kiedy na Twoich nogach zaczynają pojawiać się niebieskie żyłki, możesz mieć pewność, że masz do czynienia z żylakami. Jest to choroba, która z roku na rok dotyka coraz większej ilości osób, nie zważając na ich wiek, ani płeć. Jednak współczesny świat i szybko rozwijająca się medycyna skutecznie znajdują nowe metody na radzenie sobie z tą nieprzyjemną przypadłością.

Ale czym właściwie są żylaki?

Jest to choroba, której jednym z  objawów są widoczne na powierzchni skóry siateczkowate naczynia krwionośne zwane „pajęczynkami”, pojawiające się na nogach. Powstają one w wyniku zbyt wysokiego ciśnienia w żyłach, które prowadzi do uszkodzenia zastawek żylnych czego efektem jest refluks krwi w naczyniach krwionośnych i utrudniony jej powrót w kierunku serca. To schorzenie dotyczy w równym stopniu mężczyzn, jak i kobiet, a przyczynami ich powstawania są najczęściej nadmierne przeciążenie kończyn dolnych lub siedzący tryb życia. Żylaki, oprócz aspektu wizualnego, wiążą się również z uczuciem pieczenia i pulsowania w nogach, obrzękiem wokół kostek lub bolesnymi skurczami mięśni, w szczególności występującymi w nocy. Jest to niezwykle nieprzyjemna przypadłość, która negatywnie wpływa na samoocenę, ale także stan fizyczny wielu osób.

Jak zapobiegać ich powstawaniu?

Zapobieganie żylakom jest proste. Wystarczy unikać siedzącego trybu życia i angażować swoje ciało do zdrowego ruchu, takiego jak bieganie. Dodatkowo unikanie soli w diecie i utrzymanie zdrowej wagi pomagają utrzymać Twoje nogi w zdrowiu. Jednak żylaki mogą mieć swoje przyczyny w Twojej genetyce, dlatego w takich przypadkach zalecane jest schładzanie nóg, dzięki czemu skutecznie poprawisz swoje krążenie i skutecznie opóźnisz ich powstawanie.

Gdy żylaki już się pojawią…

W takich przypadkach najlepiej od razu udać się do specjalisty, czyli flebologa, który przeprowadzi niezbędne badania, dzięki którym zostanie określona dokładna przyczyna powstawania żylaków. Aby radzić sobie z nieprzyjemnymi objawami choroby, lekarze zalecają stosowanie rajstop uciskowych, które najskuteczniej pomogą Ci poradzić sobie z obrzękiem, ale także bólem, który często jest objawem choroby.

Natychmiastowa ulga w Twoim zasięgu

Gdy lekarz zaleci Ci stosowanie rajstop uciskowych, powinien też określić klasę kompresji, do Twojej dolegliwości dla najszybszych rezultatów. Ogólnoświatowa skala RAL, która pomaga dostosować rajstopy przeciwżylakowe do Twoich potrzeb, jest podzielona na cztery stopnie. Tak szeroki wybór pozwala na szybką reakcję w każdym stadium choroby, co skutecznie prowadzi do niepogłębiania się jej, dodatkowo redukując ból, obrzęk i przynosząc Ci ulgę po ciężkim dniu.

Zdrowie nie musi być drogie

Zakup pojedynczej pary rajstop przeciwżylakowych nie jest w cale dużym kosztem. Dobrej jakości produkt nie musi przekroczyć ceny stu złotych. Co sprawia, że ten zakup jest najrozsądniejszym rozwiązaniem dla Twojego portfela, ale także zdrowia i komfortu. Dodatkowo rajstopy uciskowe łączą w sobie praktyczność z estetyką, dzięki czemu szybko staną się niezbędną częścią Twojej garderoby.