Medycyna estetyczna Białystok — sprawdź, jakie zabiegi tu wykonasz!

Medycyna estetyczna od lat nie traci na popularności. Do gabinetów zgłaszają się zarówno osoby młodsze, jak i starsze, poprawiając sobie nie tylko wygląd, ale i samopoczucie. Sprawdź, jak drobne zabiegi mogą dodać ci pewności siebie!

Medycyna estetyczna co to jest?

Medycyna estetyczna to dziedzina, która zajmuje się poprawianiem wyglądu. W przeciwieństwie do chirurgii plastycznej nie wiąże się jednak z długim okresem rekonwalescencji (czyli powrotem do zdrowia po operacji) i nie wymaga narkozy. Przede wszystkim efekty, które uzyskasz w gabinecie medycyny estetycznej, są odwracalne. 

Jeżeli więc nie jesteś przekonana, czy jakiś zabieg jest dla ciebie odpowiedni, możesz go zrobić raz, np. wstrzyknąć niewielką ilość kwasu hialuronowego w usta i sprawdzić, czy efekt ci się podoba. Jeśli tak, po paru miesiącach powtórz zabieg. W przeciwnym wypadku poczekaj, aż preparat się całkowicie wchłonie (kwas hialuronowy utrzymuje się w organizmie do 12 miesięcy), a twoja twarz będzie wyglądała tak,  jak przed iniekcją.

Jakie zabiegi wykonasz w gabinecie medycyny estetycznej w Białymstoku?

Jeżeli masz pytania dotyczące jakiegoś zabiegu albo wątpliwości czy by się u ciebie sprawdził, warto umówić się najpierw na konsultację z lekarzem. Medycyna estetyczna Białystok dr Stawowska na swojej stronie internetowej ma również profesjonalny blog i video, na których porusza temat najpopularniejszych zabiegów. Zajrzyj tam, jeżeli masz jakieś obawy czy wątpliwości.

A jakie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonasz w gabinecie?

Poprawisz owal twarzy

Z upływem lat skóra twarzy zaczyna opadać, jeżeli chcesz zatrzymać lub cofnąć ten proces zdecyduj się na nici liftingujące PDO (nici umiejscawia się pod skórą bez użycia skalpela, a po 8 miesiącach całkowicie się rozpuszczają), które poprawiają rysy twarzy, napinają ją i ujędrniają. Jest to możliwe dzięki temu, że nici inicjują produkowanie kwasu hialuronowego i kolagenu, które są odpowiedzialne za jędrną skórę. Organizm wytwarza te składniki również samodzielnie, ale im jesteśmy starsi, tym bardziej ich produkcja słabnie.

Powiększysz i wymodelujesz usta

Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w usta nie ma na celu, tylko ich powiększenia. Dzięki niemu możesz również wyrównać asymetrię, poprawić nawilżenie i jędrność ust, a także podnieść ich kąciki.

Przed zabiegiem nakłada się znieczulenie w kremie, a sam preparat wstrzykuje się cienką igłą. 

Wykonasz zabieg mezoterapii mikroigłowej

Ten zabieg również wykonuje się bardzo cienką igłą na skórze znieczulonej specjalnym kremem. Wstrzykiwane substancje (koktajle, które zazwyczaj zawierają kwas hialuronowy oraz witaminy) i sam proces nakłuwania skóry mają na celu ujędrnienie jej, wygładzenie zmarszczek czy spłycenie blizn potrądzikowych.

Mezoterapię można również wykonać w okolicy oczu. Polecamy ten zabieg, jeżeli masz problem z cieniami czy zasinieniami w tym obszarze.

Wyleczysz nadpotliwość

Nadpotliwość, to zaburzenie, w którym organizm wytwarza zbyt dużą ilość potu. Można je wyleczyć, wstrzykując toksynę botulinową, która ogranicza działanie nerwów potowych.

Wymodelujesz podbródek

Chcesz mieć widoczną i wymodelowaną linię żuchwy? A może twoja skóra na podbródku z wiekiem zaczęła opadać? Lipoliza iniekcyjna to zabieg, który napina skórę na szyi i podbródka, co wpływa na poprawę całego profilu twarzy. Dzieje się to dzięki wstrzyknięciu w te okolice roztworu z soli żółciowej, który rozpuszcza komórki tłuszczowe.

Holistyczne podejście w medycynie estetycznej na czym polega?

Pamiętasz o wykonywaniu podstawowych badań krwi przynajmniej raz do roku? Jeżeli zależy ci na zadbaniu o swój wygląd zewnętrzny, sprawdzaj również stan swojego organizmu. Na tym opiera się holistyczne podejście w medycynie estetycznej — na spojrzeniu nie tylko na stan twojej skóry, ale na cały organizm.

Jaki wpływ na cerę ma twoja dieta? 

Zadbanie o swój jadłospis jest ważne nie tylko wtedy, kiedy chcesz schudnąć. Dieta ma wpływ na twoje prawidłowe funkcjonowanie (niedobór witaminy z grupy B objawia się, np. zmęczeniem), a także na stan cery (za mała ilość witamin może się, np. przejawiać suchą i poszarzałą skórą). 

Zabiegi medycyny estetycznej pomogą ci zachować młody wygląd skóry na dłużej. To również dobry sposób na pozbycie się niedoskonałości albo kompleksów. Taka zmiana poprawi ci samopoczucie i doda pewności siebie!