Mezoterapia igłowa – jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej!

Od pewnego czasu dostrzegasz, że Twoja skóra nie wygląda dobrze? Czujesz się źle, kiedy patrzysz na siebie w lustrze i widzisz zmarszczki oraz sińce pod oczami? Są na to skuteczne sposoby! Poznaj zalety mezoterapii igłowej, która poradzi sobie z Twoimi problemami.

Mezoterapia igłowa – czym właściwie jest?

Mezoterapia igłowa to metoda, dzięki której można poprawić ogólną kondycję skóry, spłycić zmarszczki i zredukować niedoskonałości. Jest innowacją pozwalającą na skuteczne radzenie sobie z problemami skóry. Dzięki tej technice możliwe jest wprowadzenie substancji aktywnych pod powierzchnię skóry, omijając barierę naskórka, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Dlatego jest o wiele bardziej skuteczna niż jakiekolwiek produkty kosmetyczne. Zabieg ten obecnie stosuje się przede wszystkim do poprawy kondycji twarzy, jej regeneracji, a także redukcji cellulitu i rozstępów. Podczas zabiegu mezoterapii igłowej, substancje aktywne lub witaminy są wprowadzane w głąb skóry specjalnymi igłami. W zależności od ich długości nakłucie może sięgać poszczególnych warstw skórnych.

Wskazania do wykonania zabiegu

Mezoterapia igłowa zdecydowanie poprawi stan Twojej skóry i sprawi, że będzie błyskawicznie odżywiona. Zabieg wykonuje się przede wszystkim w przypadku:

 • kiedy skóra wymaga odżywienia,
 • gdy widoczne są oznaki starzenia,
 • utraty świetlistości skóry,
 • wystąpienia zmarszczek,
 • kiedy skóra staje się wiotka,
 • pojawienia się rozstępów na ciele,
 • wystąpienia zasinienia pod oczami.

Jakie są efekty mezoterapii?

Mezoterapia igłowa daje szybkie i trwałe efekty, które można zobaczyć już po pierwszej sesji. Skóra staje się zdecydowanie bardziej rozświetlona i odżywiona, odzyskuje naturalną sprężystość. Podczas wykonywania zabiegu, wykorzystywany jest najnowocześniejszy sprzęt, czyli pistolet do mezoterapii Misogun U 225. Dzięki niemu możliwe jest bardzo dokładne i skuteczne wpływanie na strukturę tkanek, które stają się odżywione bez powodowania bólu. Zabieg nie wymaga od Pacjenta specjalnego przygotowania, możliwe jest szybkie umówienie się, po uprzedniej konsultacji z lekarzem. Mezoterapię igłową wykonuje się w odstępach od 7 do 28 dni. Zaleca się powtarzanie zabiegu cztery razy dla utrzymania pożądanych efektów.

Czy każdy może poddać się zabiegowi mezoterapii igłowej?

Zabieg jest bezbolesny, jednak po jego wykonaniu mogą pojawić się niewielkie powikłania w postaci zaczerwienienia lub siniaczków, które znikną po kilku godzinach. Jednakże istnieją przeciwwskazania, na które trzeba zwrócić uwagę, takie jak:

 • okres ciąży i karmienia,
 • cukrzyca,
 • alergia na stosowany preparat,
 • opryszczka,
 • stany zapalne skóry.

Należy pamiętać, że jeżeli zapomni się o którymś z przeciwwskazań, może dojść do reakcji organizmu, której się nie spodziewamy. Dlatego warto przeanalizować swój stan zdrowia i zdecydować się na mezoterapię igłową we właściwym momencie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie  Kliniki Miracki w Warszawie.