Międzynarodowy Tydzień Douli – Białystok

W dniach 22-28 marca 2017 roku doule świętują swój tydzień. Rozkwit – Centrum Naturalnego Rodzicielstwa organizuje w tych dniach inspirujące spotkania o tematyce okołoporodowej.

Wydarzenia odbędą się w siedzibie Centrum Naturalnego Rodzicielstwa Rozkwit przy ul. Mickiewicza 15A lok. 3.

Na wszystkie spotkania obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe pod adresami: kontakt@rozkwit.bialystok.pl, doulania@gmail.com

W harmonogramie spotkań przewidziane są następujące wydarzenia:

23 marca, czwartek, godz. 13.00

Pozytywnie o Porodzie – Białystok – Prawa w porodzie

Wstęp bezpłatny.

Opis ze strony wydarzenia: Czy jesteśmy świadome tego, jakie mamy prawa w porodzie? Czy wiemy, jak zadbać o to, żeby były przestrzegane?

Porozmawiamy o tym, jakie prawa mamy jako pacjentki i jako rodzące, a także o tym, jak o swoich prawach skutecznie i kulturalnie rozmawiać z personelem medycznym.

Jak zawsze będzie przestrzeń na rozmowy, pytania, dzielenie się doświadczeniami i wymianę poglądów.

Zapisy: kontakt@rozkwit.bialystok.pl, doulania@gmail.com

23 marca, czwartek, godz. 16.30

Warsztaty chustonoszenia dla początkujących

Koszt: 50 zł / osoba lub 80 zł / para

Opis ze strony Centrum Rozkwit: Chusty to fantastyczna sprawa. Dzięki nim możesz dać dziecku bliskość i mieć jednocześnie wolne ręce. W przeciwieństwie do wózka pozwalają swobodniej odkrywać świat. Doskonale sprawdzają się w podróżach i codziennych obowiązkach.

Prowadząca opowie dlaczego warto, jakie są korzyści i jak się powinno prawidłowo nosić dzieci oraz nauczy dwóch wiązań: kieszonki i kangurka.

Zapisy: kontakt@rozkwit.bialystok.pl

24 marca, piątek, godz. 11.00

Krąg Opowieści Porodowych Białystok

Wstęp: 10 zł od osoby

Opis: Projekt Krąg Opowieści Porodowych ma na celu ukazać pozytywne oblicze porodu. Poród może być mocnym i pięknym przeżyciem. Wzmacnia, rozwija i daje ogromną wewnętrzną siłę. Głęboko porusza i transformuje, po nim życie nabiera nowego wymiaru.

Na spotkanie zaproszone są wszystkie Kobiety – zarówno te, które o byciu Mamą dopiero myślą, te, które Matkami wkrótce zostaną, jak i te, które Mamami już są – od miesiąca, roku, 10 lat czy więcej. Przyjdźcie i opowiedzcie swoją historię! Nieważne, czy rodziłyście w domu czy w szpitalu.

Nieważne, czy był to poród naturalny, czy przez cesarskie cięcie.

Przyjdźcie i podzielcie się tym wspomnieniem z innymi.

Zapraszamy kobiety, które mają za sobą doświadczenie porodu pięknego, głębokiego, jak i trudnego. W każdym porodzie poszukamy miejsca mocy i piękna, dobrego, wzmacniającego aspektu. Pomóżcie nam Odczarować Poród!

Zapisy: kontakt@rozkwit.bialystok.pl, doulania@gmail.com

27 marca, poniedziałek, godz. 10.00

Pokaz filmu „Bo poród to ruch”

Wstęp: 10 zł od osoby

„Bo poród to ruch” to film austriackiej położnej i reżyserki Karin Berghammer.

Film pokazuje obrazy czterech porodów z animacjami w 2D wraz z komentarzami położnej. Ilustruje w jakim okresie porodu ruch i przyjmowane pozycje wspierają i ułatwiają kobiecie i jej dziecku jego przebieg.

Film obrazuje rolę przygotowania do porodu i kontaktu z położną w ciąży, porodzie i połogu. Łączy tradycyjną wiedzę położnych z medyczno-naukowym zrozumieniem nowoczesnego położnictwa.

Zapraszamy serdecznie na pokaz wszystkich, którzy przygotowują się do porodu. Zobaczycie wspaniały obraz tego, czym ruch jest w porodzie i dlaczego warto z niego korzystać.

Po filmie czas na dyskusję.

Zapisy: kontakt@rozkwit.bialystok.pl

28 marca, wtorek, godz. 12.30

Mleczna Droga Laktacyjna Grupa Wsparcia

Koszt: 20 zł/os.

Opis ze strony wydarzenia: Ideą nadrzędną jest wspieranie w bieżącej sytuacji, ale proponujemy też temat przewodni. Tym razem będzie brzmiał: Cielesność w karmieniu piersią.

Robi się coraz cieplej na zewnątrz, więc zdejmujemy zimowe kurtki, z latem wiosenne płaszczyki. Karmimy w parku, na skwerku, pod ratuszem i w ogródku kawiarni. Jak widzimy same siebie i jak nas widzą inni?

Karmienie w przestrzeni publicznej – tak czy nie?

Czego się obawiamy, co nas trapi, czego potrzebujemy, by poczuć się swobodnie?

I w końcu czy karmienie piersią, także, a nawet głównie to w zaciszu domowym, ma jakiś związek z seksualnością?

Jak zawsze Wasze bieżące pytania i aktualne wątpliwości przeplatać się będą z tematem głównym Mlecznej Drogi.

Zapisy: kontakt@rozkwit.bialystok.pl