Mikołaj z Laponii ponownie odwiedzi Białystok

W niedzielę 2 grudnia Mikołaj z Laponii przyjedzie do Białegostoku już po raz szósty! Prawdziwego Joulupukki w naszym mieście będzie można spotkać na Rynku Kościuszki.

Jak co roku jego obecność na Rynku Kościuszki uświetni zapalenie światełek na miejskiej choince (około godz. 18:00). Z tej okazji na białostoczan będą czekać liczne atrakcje – występy muzyczne i wspólne śpiewanie kolęd.

Pierwsze atrakcje na Rynku Kościuszki w Białymstoku rozpoczną się już o godz. 16.30.

Przed białostocką publicznością wystąpią:

  • zespół „Winnica”,
  • Michał „Cira” Ciruk
  • chór studentów Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku,
  • Big Band Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku.

Zaplanowano też:

  • wspólne śpiewania kolęd,
  • zadawanie pytań Mikołajowi przez dzieci – laureatów konkursu „Zadaj pytanie Mikołajowi”,
  • namioty z atrakcjami, gdzie białostoczanie będą częstowani ciepłymi napojami.

Mikołaj z Rovaniemi przyjedzie do Białegostoku na zaproszenie konsula honorowego Republiki Finlandii i zarazem prezesa Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego – Andrzeja Parafiniuka. Co roku wydarzenie organizowane jest pod nazwą „Przedsiębiorcy dzieciom”.

Co jeszcze będzie robił Mikołaj w Białymstoku?

W trakcie swojej wizyty Mikołaj z Rovaniemi spotka się m.in. z podopiecznymi Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Porażeniem Mózgowym „Jasny Cel”, dziećmi będącymi pod opieką Fundacji im. Rodziny Czarneckich oraz dziećmi z wadami słuchu ze Stowarzyszenia „Decybelek”. Na spotkaniu nie zabraknie też wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Waldemara Kikolskiego w Białymstoku, jak i podopiecznych Podlaskiego Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych „Start”. Dzięki podlaskim przedsiębiorcom ponad 700 dzieci będzie mogło poznać Mikołaja i otrzymać od niego prezenty. Upominki zostaną wręczone w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Tego dnia w Białymstoku odbędzie się także II Bieg Mikołajkowy. Start i meta będą zorganizowane w Parku Zwierzynieckim. W programie – bieg główny na dystansie 10 km oraz biegi dla dzieci (od godz. 10.30).

informacje i plakat: www.bialystok.pl