Mikołaj z Laponii znów odwiedzi Białystok

W niedzielę 3 grudnia Mikołaj z Laponii przyjedzie do Białegostoku. To już piąta wizyta prawdziwego Joulupukki w naszym mieście.

Jak co roku jego obecność na Rynku Kościuszki uświetni zapalenie światełek na miejskiej choince (około godz. 18:00). Z tej okazji na białostoczan będą czekać liczne atrakcje – występy muzyczne i wspólne śpiewanie kolęd.

Pierwsze atrakcje na Rynku Kościuszki w Białymstoku rozpoczną się już o godz. 16.30.

Przed białostocką publicznością wystąpią:

  • zespół „Winnica”,
  • chór studentów Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku,
  • Big Band Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku.

Zaplanowano też:

  • wspólne śpiewania kolęd,
  • zadawanie pytań Mikołajowi przez dzieci – laureatów konkursu „Zadaj pytanie Mikołajowi”,
  • namioty z atrakcjami, gdzie białostoczanie będą częstowani ciepłymi napojami,
  • stoisko, na którym można będzie kupić ciasteczka upieczone przez białostockich VIP-ów (dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na wigilię dla najuboższych mieszkańców miasta).

Mikołaj z Rovaniemi przyjedzie do Białegostoku na zaproszenie konsula honorowego Republiki Finlandii i zarazem prezesa Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego – Andrzeja Parafiniuka. Co roku wydarzenie organizowane jest pod nazwą „Przedsiębiorcy dzieciom”.

Co jeszcze będzie robił Mikołaj w Białymstoku?

Tego dnia w Białymstoku odbędzie się także „Bieg Mikołajkowy” z okazji 100-lecia niepodległości Finlandii. Medale najmłodszym uczestnikom wręczy gość z dalekiej Laponii. Start i meta będą zorganizowane w Parku Zwierzynieckim. W programie – bieg główny na dystansie 10 km oraz biegi dla dzieci.

W trakcie swojej wizyty Mikołaj z Rovaniemi spotka się z dziećmi ze świetlic socjoterapeutycznych, z małymi pacjentami Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego, podopiecznymi fundacji „Pomóż Im” oraz Fundacji im. Rodziny Czarneckich. Dzięki podlaskim przedsiębiorcom ponad 700 dzieci będzie mogło go poznać i otrzymać od niego prezenty. Upominki zostaną wręczone w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Mikołaj z Rovaniemi osobiście odbierze też listy adresowane do niego i wrzucone do skrzynki w Księgarni Dla Dzieci Trzy Kropki. Jeśli więc Wasze dziecko marzy o tym, by jego list trafił do Świętego Mikołaja, wrzućcie go wspólnie do czerwonej skrzynki w Trzech Kropkach.

informacje i plakat: www.bialystok.pl