Mikołajkowe prezenty dla dzieci

Prezenty kierowane do najmłodszych, powinny być przemyślane. Upominek powinien nie tylko cieszyć, ale też wnieść dodatkową wartość edukacyjną i rozwojową. Obecnie znaleźć można wiele firm które produkują ładne, bezpieczne i ekologiczne zabawki, dzięki czemu wybór jest bardzo duży. Dzięki rozwojowi sklepów internetowych i szybkich wysyłek, zakup wybranego prezentu na mikołajki będzie bezproblemowy.

Klocki

Bardzo popularny prezent, który świetnie rozwija wyobraźnie przestrzenną. Można kupić zarówno plastikowe klocki oferowane przez dużych producentów. Są to zabawki przebadane i bezpieczne. Ich dużą zaletą jest również trwałość oraz uniwersalność. Dodatkowo, producenci tacy oferują klocki oparte o licencje z popularnych bajek, filmów i gier. Na rynku można również spotkać bardzo duży wybór klocków drewnianych. Obecnie są one bardzo dopracowane, mają bardzo różnorodne kształty i kolory, co zapewni długą zabawę.

Edukacyjne gry planszowe

Rynek gier planszowych w Polsce bardzo się rozwinął przez ostatnie lata. Nie tylko duże, zagraniczne tytuły są u nas wydawane, w sklepach znaleźć można dużo gier wymyślonych i produkowanych w Polsce. Co ciekawe, to właśnie nasze rodzime produkcje są często nagradzane za jakość wykonania czy design. Bardzo duży jest teraz wybór gier planszowych dla dzieci. Zarówno dla najmłodszych, pozwalając im na poznanie kolorów, zawodów, zwierząt czy warzyw, ale też dla trochę starszych dzieci. Tytuły te, nastawiają się na uczenie nieco trudniejszych, ale również istotnych tematów. Zarządzanie zasobami, podejmowanie decyzji, współpraca czy rywalizacja to jedne z wielu elementów, które są przez twórców zawierane w grach. Jest to bardzo fajny prezent, ponieważ pozwala na wspólną zabawę dzieci i rodziców.

Puzzle 3D

Jedna z najpopularniejszych zabawek ostatnich lat. Kiedyś, kojarzone głównie z trudnym i żmudnym układaniem kolejnych pięter często bezsensownych konstrukcji, dziś, jedna z najbardziej kreatywnych zabawek. Umożliwia ona nie tylko na tworzenie statycznych konstrukcji, ale zawiera często elementy ruchome czy świecące. Bardziej zaawansowane puzzle przestrzenne, zawierają małe układy mechaniczne, które mogą być sterowane przy użyciu kontrolera. Pozwala to nie tylko na rozwijanie wyobraźni przestrzennej, ale też na pierwszy kontakt z fizyką i mechanizmami. Dzięki modułowości, wiele puzzli przestrzennych można łączyć między zestawami, uzyskując całe farmy, lotniska czy miasteczka. Jest to bardzo fajny pomysł na prezent, ponieważ oferuje dobrą zabawę dla dziecka, oraz wsparcie jego rozwoju.

Obecnie najczęściej elementy puzzli 3D wykonane są z drewna, jednak można spotkać również takie, wykonane z plastiku czy metalu. Można czasem spotkać takie, wykonane na drukarkach 3D, jednak warto przed zakupem sprawdzić opinie w internecie, ponieważ produkty takie nie zawsze są wykonane precyzyjnie. Najtańsze puzzle 3D, można kupić już od 40 zł. Największe zestawy, oferujące dodatkowe elementy, to koszt ponad 1000 zł, jednak można spotkać również takie średniej wielkości, których ceny zaczynają się od 300 zł.

Więcej informacji
Artykuł powstał we współpracy z https://www.takapaka.pl/ – sklep z prezentami i gadżetami