Mini kosmetyki, czyli jak wygodnie spakować się na wyjazd?


Zdjęcie autorstwa Polina Tankilevitch z Pexels

By jeszcze bardziej cieszyć się z wiosennych wypadów na weekend lub dłuższych wyjazdów na letnie wakacje, warto wiedzieć, jak odpowiednio się spakować. Najwygodniej, kiedy bagaż nie zajmuje dużo miejsca i jest dobrze uporządkowany. Zapraszamy po garść porad odnośnie sprytnego pakowania się.

Przeanalizuj, czego potrzebujesz

Zanim zaczniesz się pakować, zastanów się, jak będzie wyglądał twój wyjazd. Na ile dni musisz się spakować? Jakiego rodzaju ubrań i butów będziesz potrzebować? Czy na miejscu jest pralka i możesz zabrać mniej i w razie potrzeby wyprać coś? Czy musisz zabrać swoje ręczniki? Weź pod uwagę te wszystkie kwestie i najlepiej zrób listę rzeczy, które musisz wziąć ze sobą.

Jeśli pakujesz też swoje dzieci, część rzeczy na liście będzie się pokrywać, a część będzie dotyczyć tylko ich (np. nocnik, pieluszki czy ulubiona maskotka). Rozpisanie wszystkiego na pewno ułatwi sprawę.

Kolejność pakowania

Kiedy przystąpisz do pakowania, pamiętaj, że warto to robić w określonej kolejności. Przygotuj wszystko, co musisz spakować. Na dno walizki czy torby najlepiej włożyć najcięższe rzeczy – np. obuwie. Schowaj je dodatkowo do reklamówki, by podeszwy nie zabrudziły ubrań. Odzież możesz pakować na różne sposoby – np. składając ją tak, jak zazwyczaj robisz to w szafie lub rolując, co zdecydowanie zaoszczędza miejsce w walizce.

Sprytnym sposobem jest włożenie skarpetek do butów, dzięki czemu buty nie odkształcą się, a miejsce w bagażu zostanie zaoszczędzone. Bieliznę warto włożyć do woreczka i schować pomiędzy ubrania.

Jeśli lecisz samolotem, sprawdź ograniczenia wagowe bagażu. By walizka czy torba była lżejsza, można najcięższe rzeczy, takie jak buty czy kurtkę, założyć na siebie.

Jak spakować kosmetyki?

Duże opakowania kosmetyków to największa zmora w czasie pakowania. Ciężko ruszyć się bez szamponu, żelu, odżywki czy balsamu, a jeszcze ciężej zmieścić je wszystkie w bagażu. A kiedy dochodzą jeszcze kosmetyki pozostałych członków rodziny, zaczyna się robić problem.

Dlatego świetną opcją na wyjazdy są miniaturki kosmetyków, które pozwolą zaoszczędzić miejsce w walizce lub torbie. Dodatkowo są one niezbędne podczas podróży samolotem ze względu na obowiązujące limity – 100 ml. Warto wiedzieć, że szeroki wybór miniaturek kosmetyków na wyjazdy można znaleźć na stronie https://www.apo-discounter.pl.

Małe poręczne opakowania to rozwiązanie, które nie tylko zaoszczędzi miejsce, ale pozwoli uniknąć przykrych wypadków, takich jak rozlanie dużej butelki żelu w walizce. Oczywiście zawsze lepiej zabezpieczyć kosmetyki, przechowując je w odpowiedniej kosmetyczce lub woreczku foliowym.

Przygotuj bagaż podręczny

Nie chowaj wszystkiego do walizki. Niewielki bagaż podręczny przyda się nie tylko w czasie lotu samolotem. Jadąc samochodem, warto do podręcznej torby wrzucić termos z kawą, kanapki, chusteczki nawilżane, miniaturowy żel dezynfekujący lub dodatkową bluzę.