Na co zwrócić uwagę wybierając karmę dla psa?


Zdjęcie autorstwa Mathew Coulton z Pexels

Odpowiednie żywienie psa ma ogromne znaczenie dla jego ogólnego zdrowia oraz kondycji. Nie może on być karmiony resztkami ze stołu, czy karmą złej jakości, gdyż odbije się to na jego zdrowiu. Wielu producentów karmy dla psów oferuje dobrze zbilansowane produkty o świetnym składzie, które warto jest wprowadzić do codziennej diety czworonoga. Ze względu na to, że półki sklepowe pełne są różnego rodzaju karmy warto dowiedzieć się, na co konkretnie zwrócić uwagę, aby wybrać taką, która na prawdę będzie służyła naszemu pupilowi.

Wybierając spośród dostępnych na rynku karm w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jej skład. Najważniejszym składnikiem w diecie każdego czworonoga powinno być mięso. Z tego właśnie względu to ono powinno być na pierwszym miejscu w składzie karmy. Im jest go więcej, tym lepiej. Oprócz mięsa cenne są również tłuszcze zwierzęce oraz podroby, gdyż są one również źródłem białka będącym niezbędnym budulcem mięśni. Składniki pochodzenia zwierzęcego muszą być dobrej jakości, gdyż wpływa to na jakość karmy oraz jej walory smakowe. Godny zaufania producent karmy dla psów na opakowaniu umieści dokładny skład z wyszczególnionym procentowym udziałem poszczególnych składników. Należy unikać przede wszystkim takich, które zawierają zboże. Jest ono bowiem jedną z najczęstszych przyczyn uczuleń pokarmowych u psów. Jeśli chcemy oszczędzić naszemu pupilowi nieprzyjemnych dolegliwości zdecydowanie najlepiej jest wybierać karmę bezzbożową.

Co powinna zawierać dobrej jakości karma?

Dobry producent karmy dla psów oprócz dużej zawartości mięsa dodaje także zdrowe tłuszcze, takie jak olej z łososia. Jest on bogaty w kwasy omega-3 i omega-6 wpływające pozytywnie na odporność oraz ogólną kondycję organizmu. Warto zwrócić również uwagę na to, czy dana karma zawiera owoce i warzywa, które są cennym źródłem witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego rozwoju. Niekiedy producenci karmy dla psów dodają również inne składniki pochodzenia roślinnego, takie jak zioła np. babkę płesznik, rumianek czy korzeń łopianu. W karmie może znaleźć się także brązowy ryż, który świetnie wpływa na układ trawienny, lucerna oraz siemię lniane bogate w błonnik.

Zakup dobrej karmy nie jest łatwym zadaniem ze względu na ilość rożnego rodzaju produktów dostępnych na rynku.. Niezbędny jest sprawdzony i doświadczony producent karmy dla psów, który oferuje najwyższej jakości produkty godne zaufania. Można znaleźć je na stronie https://wiecejnizkarma.pl/.