Najlepsza szklarnia do uprawy ziół dla początkujących ogrodników

Szklarnie doskonale nadają się nie tylko do uprawy warzyw i owoców, ale również do uprawy świeżych ziół. Pamiętać należy o tym, że tylko świeże zioła są bogatym źródłem drogocennych minerałów, olejków eterycznych i witamin. Osoby, które chcą stworzyć przydomowy zielnik w pierwszej kolejności powinny rozejrzeć się za porządną szklarnią.

Jakie zioła można uprawiać w szklarni?

Jak powszechnie wiadomo zioła bardzo źle znoszą przemoczenie, dlatego też tym bardziej opłaca się hodować je właśnie w szklarni. Kluczem do sukcesu jest nie tylko wybranie odpowiedniej szklarni, ale również postawienie na odpowiednie podłoże. Najlepiej wybrać ziemię próchniczą, żyzną i przepuszczalną. W szklarni praktycznie każdy gatunek ziół da obfite plony. Godna uwagi jest przede wszystkim pyszna i aromatyczna bazylia. Zioła jak powszechnie wiadomo można hodować nie tylko z nasion, ale również z sadzonek. Dla początkujących ogrodników zdecydowanie lepszym wyborem są sadzonki, z których uprawą poradzi sobie każdy. W szklarni można hodować miętę, która dodawana jest do wielu dań. Szklarnia do uprawy ziół jest idealną propozycją również dla tych osób, które chcą hodować szczypiorek, tymianek, oregano, koperek i majeranek. W polskiej kuchni ceniona jest również szałwia i kolendra.

Czym wyróżnia się dobra szklarnia do uprawy ziół?

W ostatnim czasie największym zainteresowaniem cieszą się szklarnie do uprawy ziół, które w całości wykonane są z poliwęglanu komorowego. Aby wybrać porządną szklarnię należy zwrócić uwagę nie tylko na materiał z którego jest wykonana, ale również na wielkość i funkcjonalność konstrukcji.

Dla osób początkujących najbezpieczniejszym wyborem są szklarnie o kompaktowych rozmiarach, które nie zajmują dużo miejsca i idealnie nadają się do nauki hodowli ziół. Tego typu szklarnie można wykorzystać nawet w bardzo niewielkim ogródku. Olbrzymim atutem szklarni poliwęglanowych jest ich modułowa konstrukcja. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że w każdej chwili będzie ją można powiększyć sięgając po dodatkowe moduły. W ten sposób bez problemu będzie można dostosować szklarnię do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

Tunel poliwęglanowy Trioszka – www.sklep.arlenteam.pl

Moda na szklarnie typu Trioszka

Dla początkujących i doświadczonych ogrodników ciekawym wyborem są szklarnie do upraw ziół typu Trioszka. W dużej mierze to właśnie dzięki takiej konstrukcji nie ma nawet najmniejszych problemów z nawadnianiem i wietrzeniem ziół.