Kosmetyki do opalania

Lato… Wspaniały czas na uzyskanie hebanowej opalenizny. Czy na pewno? Tegoroczna aura nie jest zbyt sprzyjająca do kąpieli słonecznej, a złapanie ulotnej chwili w promieniach, jest raczej trudne. Pozostają nam zatem alternatywne rozwiązania. Nie chodzi oczywiście o solarium, ponieważ lekarze biją na alarm ze względu na niepożądane skutki.

Przedwczesne starzenie i nadmierne wysuszenie to tylko niektóre z nich, jednak problemy skórne, choroby, a nawet ryzyko wystąpienia raka skóry, są chyba najmocniejszymi argumentami przemawiającymi za tym, aby zrezygnować z ekspresowego opalania. Nie jest to zabronione i nadal ten proces brązowienia skóry ma wielu zwolenników. Powszechnie wiadomo, że solarium jak i słońce mają negatywny wpływ na skórę, jednak to słońce w tym pojedynku broni się bardziej. 

Słońce w tubce

Zdecydowanie lepiej i bezpieczniej zdać się na kosmetyki, jak np. balsamy brązujące. Delikatna formuła pozwala równomiernie rozprowadzić go po całym ciele. Następnie należy poczekać aż wyschnie i wchłonie się cały. Po określonym czasie skóra nabiera ciemniejszego kolorytu i wygląda jak muśnięta słońcem. Trwałość kosmetyku zależy od wielu czynników, jak np.: nawilżenie skóry, jakość peelingu wykonanego przed zabiegiem i poziom starcia martwego naskórka. Odpowiednie przygotowanie ciała do opalania, czy  naturalnego czy tego z tubki, ma duży wpływ na jakość i efekt. Zbyt duża ilość suchego naskórka zatrzyma część kosmetyku i zamiast równego kolorytu, osiągniemy w rezultacie efekt nierównomiernych plam. Dlatego warto odpowiednio się przygotować do opalania. Kosmetyki samoopalające, jak i te wspomagające naturalny proces brązowienia, powinny znaleźć miejsce w każdej kosmetyczce, nie tylko kobiecej.

najlepsze-kosmetyki-do-opalania

Idziemy na plażę

Jeśli już nasza aura przestanie kaprysić i pozwoli na odkrycie ciała na plaży, to nadal nie możemy zapominać o filtrach ochronnych przed promieniami UV. Mamy w tym obszarze naprawdę szeroki wybór. Wystarczy zdecydować co najlepiej nam odpowiada i znaleźć dla siebie:

 

  • olejki do opalania
  • emulsje i balsamy
  • spraye do opalania
  • kremy do ciała i twarzy itp.

Zabezpieczenie skóry przed szkodliwym promieniowaniem, jest tak samo ważne jak wszystkie inne zabiegi pielęgnacyjne. Dzięki ich stosowaniu, zachowujemy elastyczność, witalność i zdrowy wygląd. Znacząco zmniejsza się ryzyko wystąpienia ciężkich oparzeń i chorób. Najbardziej narażone na takie przykre konsekwencje, są osoby o bardzo jasnej karnacji oraz dzieci, których skóra jest jeszcze bardzo delikatna i wymaga szczególnej ochrony, żeby nie powiedzieć maksymalnej.

najlepsze-kosmetyki-do-opalaniaNie bójmy się sięgać po najwyższy faktor. Zdrowie nasze i najmłodszych powinno być na pierwszym miejscu. Po zakończonej kąpieli słonecznej, myjemy skórę, aby oczyścić ją z resztek piasku i kosmetyków, a następnie zabezpieczamy ciało przed wysuszeniem i dajemy mu trochę ukojenia. Kremy po opalaniu i balsamy, spełniają tutaj swoją rolę w zupełności (sprawdź kosmetyki do opalania w sklepie Kontigo). Nie trzeba się ograniczać w ilości kosmetyku. Im więcej wartości odżywczych i nawilżających wniknie w opaleniznę, tym piękniej nasza skóra odwdzięczy się promiennym, słonecznym brązem.