Najlepsze sposoby na wygładzanie włosów

Włosy dla każdej kobiety są niezwykle ważne. Poświęcają na ich pielęgnację dużo czasu. Zazwyczaj marzeniem kobiety jest, aby mieć gładkie włosy i lśniące włosy. Niestety nie każda kobieta może się takimi włosami poszczycić. Dlatego wiele z nich szuka skutecznego sposobu wygładzania włosów. Najszybciej efekt osiągniemy za pomocą prostownicy, ale nie jest to najlepszy sposób na wygładzenie włosów, ponieważ działaniem wysokiej temperatury możemy uszkodzić strukturę włosa. Co wobec tego w takiej sytuacji mamy zrobić i jak wygładzić włosy? W tym artykule znajdziecie kilka przydatnych porad.

Skuteczne metody wygładzania włosów

Zanim zaczniesz szukać sprawdzonego i skutecznego sposobu na wyprostowanie włosów, warto jest poznać ich potrzeby. Włosy zbudowane są z keratyny, która ma specyficzne potrzeby. Dla zobrazowania sytuacji pomyśl o włosach jak o roślinach, np. jak o łodydze kwiatu. Włos zbudowany jest z kilku warstw, ale to ta zewnętrzna odpowiada za wygląd naszych włosów. Nazywa się ona łuską włosa. To właśnie o te łuski włosa musimy zadbać.

Produkty do pielęgnacji włosów obiecują skuteczne działanie. Jednak najważniejsze przy doborze kosmetyków jest to, aby produkty te przywracały odpowiedni poziom PH włosów. Kosmetyki wygładzające włosy będą najlepszym rozwiązaniem.

Jak myć, aby mieć gładkie włosy?

Szukając sposobów na gładkie włosy najlepiej zacząć od tego najbardziej podstawowego, czyli od dokładnego i dobrego ich umycia. Dla osób szukających sposobów na wygładzenie włosów to jest pierwsze metoda, którą należy wykonać. Na rynku dostępne są różnego rodzaju kosmetyki wygładzające włosy, które pomagają w wygładzeniu włosów. Zaliczymy do nich między innymi szampony, odzywki wygładzające włosy, jak i również różnego rodzaju maski. Jedną z najprostszych i sprawdzonych metod jest spłukiwanie włosów zimną wodą. Zaczynając mycie, używasz ciepłej wody, wówczas łuski włosów się otwierają, substancje odżywcze w nie wnikają. Następnie zimnym prysznicem je zamykamy.

Wygładzanie włosów kosmetykami

Włosy potrafią żyć swoim własnym życiem. Jeżeli twoje należą do tej grupy i trudno nad nimi zapanować, to musisz zadbać o ich odpowiednie nawilżenie oraz odżywienie. Zdecydowana większość osób dba o skórę, używając różnego rodzaju kosmetyków, ale zapomina o włosach. Wymagają one również systematycznego ich odżywiania i nawilżania. Dzięki temu staną się one sprężyste oraz lśniące i gładkie. W przypadku rozdwajających się końcówek dobrym pomysłem będzie odżywka z silikonem. Odżywkę tego typu stosujemy na końcówki włosów, pamiętaj, że nie powinna ona być stosowana na skórę, ponieważ efektem tego będzie łupież. Wybierając kosmetyki warto postawić na te z naturalnym składem.

Domowe sposoby na puszące się włosy

Kolejnym ze sposobów na prostowanie włosów są metody domowe. Jest ich całkiem sporo i często okazują się równie skuteczne jak kosmetyki z drogerii. Do tego rodzaju domowych sposobów po pierwsze zaliczymy płukanki. Do najpopularniejszych z nich należą te z octu jabłkowego.

Kolejną z domowych metod jest stosowanie maseczek z miodu. Maseczkę taką przygotujesz łącząc ze sobą łyżkę miodu i dwie łyżki oliwy z oliwek. Tak przygotowaną maseczkę nałóż na włosy i pozostaw na 15 minut. Po tym czasie dokładnie zmyj szamponem.

Ostatnim z omawianych sposobów jest maseczka z dodatkiem aloesu. Jest to wręcz idealny kosmetyk do włosów, który działa cuda. Możesz go dodawać do różnych maseczek, jakie robisz w domu.

Jak widzisz sposobów na gładkie i lśniące włosy jest całkiem sporo. Teraz już wiesz jak zabrać się z poprawę wyglądu swoich włosów.