Najmodniejsze dodatki na sezon jesień-zima

Chłodniejsze miesiące są najlepszym okresem, w którym możemy się pochwalić naszym poczuciem stylu. To właśnie teraz możemy ubierać niebanalne dodatki, które dodadzą charakteru całemu naszemu outfitowi. W tym artykule opiszemy kilka akcesoriów, których nie może zabraknąć w Waszych jesienno-zimowych zestawach.

Oryginalność

Po pierwsze warto zadbać o dodatki, które nie będą oklepane. Oczywiście trendy są te same, ale jednak dobrze jest posiadać akcesoria, które są w jakiejś części unikatowe. Mówimy tu o problemie kupowania ubrań i nie tylko w sieciówkach. A przecież nie ma nic przyjemnego w oglądaniu tego samego elementu garderoby na kimś innym. Dlatego zachęcamy do szukania alternatyw. Jedną z nich mogą być internetowe butiki. Na przykład: https://infinityfashion.pl jest sklepem, który oferuje szeroki wybór kobiecych, stylowych i niebanalnych ubrań i dodatków.

Szalik, apaszka, chusta

Niby nic wielkiego, a wszystko, czym się owiniemy wokół szyi, może zmienić całą naszą stylizację. W tym roku najmodniejszymi szalikami będą te we wzory w kurzą stopkę lub czerwono-czarną punkową kratę. Szalika jest na tyle uniwersalnym i wielofunkcyjnym dodatkiem, że możemy go używać i kształtować w różny sposób. Świetnym pomysłem na wydłużenie całej swojej sylwetki jest zwyczajne zarzucenie szalika na szyję, najlepiej, jeśli będzie on dłuższy, sięgający aż po nasze kolana. Z drugiej strony, w momencie, gdy zaopatrzymy się w szeroki szalik bądź chustę, możemy zrobić z niego coś w rodzaju poncza, które tej zimy jest szczególnie na topie.

Rękawiczki damskie

Kolejnym dodatkiem, który może świetnie uzupełnić nasz outfit, są rękawiczki. Mamy to szczęście, że projektanci modowi nie ograniczają się wyłącznie do tworzenia rękawiczek klasycznych. Możemy wybrać taki krój i rodzaj rękawiczek, które nam najbardziej odpowiadają. Aktualnie bardzo popularne stały się mitenki, czyli rękawiczki bez palców. Świetnie będą wyglądały do klasycznych płaszczy, tak aby ożywić cały nasz look. Dobrym pomysłem mogą okazać się również rękawiczki skórzane, które dodadzą nam więcej elegancji, a skóra w tym sezonie, jak dobrze wiemy, króluje na ulicach.

Ciekawe nakrycie głowy

Kapelusze, kaszkiety, berety damskie, czy ocieplane opaski są akcesoriami, których nie może zabraknąć na naszej głowie w trakcie zimy. Poza zwykłym zabezpieczeniem się przed zimnem pełnią one niebagatelną funkcję dopełnienia całej stylizacji. W tym sezonie najmodniejsze są kaszkiety w stylu marynarskim oraz wełniane kapelusze. Niewiele z nas może jednak przejść obojętnie obok skórzanego bądź wełnianego beretu, który bez wątpienia doda nam paryskiego szyku. A jeśli czujemy się najlepiej w nieco luźniejszych stylizacjach, świetnie się sprawdzą urocze, dziergane czapki, koniecznie z futrzanym pomponem.

Akcesoriów zimowych jest co niemiara, dzięki nim możemy nadawać odpowiedni charakter naszym stylizacjom. Wiele z nich jest bardzo funkcjonalnych, przykładowo szaliki i chusty, które można dowolnie formować i uzyskiwać za każdym razem inny efekt.