Tajemnice kobiecej torebki

Mnogości fasonów i wzorów sprawia, że niemal każda mijana przez nas kobieta ma inną torebkę. Małe czy duże, gładkie czy wzorzyste, to wszystko jest kwestią wyczucia stylu i potrzeb. Czy na pewno? Za kobiecą torebką, jak również całym strojem, stoi bardzo dużo pobudek psychologicznych. Jak rozpoznać po niej typ osobowości, pasje i obawy? Wystarczy trochę wiedzy i obserwacji.

 

S czy XL?

Rozmiar torebki ma ogromne znaczenie. Jeżeli najczęściej widujemy kobietę z małą torebką, oznacza to, że doskonale wie, co jest jej potrzebne. Prawdopodobnie jest osobą spokojną i prowadzi uporządkowane życie. Duże, wręcz ogromne torby mogą być natomiast oznaką zagubienia, zbyt dużej ilości obowiązków i chęci kontroli. Taka osoba za wszelką cenę chce mieć przy sobie wszystko, co może okazać się potrzebne. Może to wynikać także z nadmiernej oszczędności. “jeśli będę miała wszystko ze sobą, nie będę musiała niepotrzebnie wydawać pieniędzy” Pamiętajmy, że torebka ma być przede wszystkim funkcjonalna. Nie oceniajmy więc wszystkich po jednym wyjściu. To oczywiste, że więcej rzeczy musimy wziąć ze sobą do szkoły czy pracy, a małą torebkę wybierzemy na wesele. Obserwując daną osobę przez dłuższy okres, szczególnie w niezobowiązujących codziennych sytuacjach jak wyjście do kina czy na zakupy, możemy określić ogólne tendencje i na tej podstawie wysnuć wnioski.

 

Ekstrawagancko lub subtelnie

Kolejnym kryterium, jakie powinnismy wziac pod uwage to wygląd zewnętrzny torby. Pod tym względem możemy je podzielić na trzy grupy: kolory neutralne, wyraziste i wzory. Najprostsze, skromne torebki będą ulubionym dodatkiem osób, które w świecie zewnętrznym chcą się czuć bezpiecznie. Często są to osoby nieśmiałe, ale może też przeważać praktyczne podejście. Tych torebek nie oceniajmy w pracy, gdyż zazwyczaj wymusza je dress code. Intensywne barwy będą chętniej wybierane przez odważne, pewne siebie kobiety, ale też egoistki i egocentryczki. Więcej możliwości interpretacji dają wzory jak tutaj: https://lamoda.pl/katalog/torby/torebki/creole-m.

Te delikatne, klasyczne możemy dołączyć do grupy z mocnymi kolorami. Im ciekawsze i bardziej ekstrawaganckie, tym odkrycie osobowości danej osoby jest trudniejsze. Za barwnymi aplikacjami można się schować przy słabej osobowości, ale jest to też doskonały sposób na pokazanie silnego charakteru i zainteresowań. Podczas oceny znaczenia torebki pokrytej printem należałoby wziąć pod uwagę reszty stroju oraz przynajmniej część zachowania danej osoby. Określony nadruk może też być ślepym podążaniem za modą, jeżeli jest to jeden z aktualnych trendów. Jeśli jednak widzimy w stroju więcej elementów wprost z pokazów, a cała stylizacja wygląda gustownie, oznacza to tylko tyle, że mamy do czynienia z prawdziwą fashionistką.

 

Tajemnice damskiej torebki

(Nie) porządek

Dużo o drugim człowieku może powiedzieć nam też sposób, w jaki wyciąga swoje rzeczy z torby. Co prawda mówi się, że nie da się znaleźć czegoś w cudzej torebce, szczególnie, jeśli należy ona do kobiety, ale stopień tego bałaganu może być różny. Najbardziej porządnickie kobiety mają rzeczy posegregowane w kieszeniach, kosmetyczkach i saszetkach. Jeśli znajdują się one w torebce, a bałagan panuje mimo to znaczy,że ktoś ma ogromne chęci zapanowania nad swoimi rzeczami, ale przyzwyczajenia biorą nad nim górę. To daje jasne informacje na temat strefy komfortu danej osoby. Problem zaczyna się też wtedy, kiedy właściciel torby sam nie może nic znaleźć w swojej torbie. Wyciągnięcie portfela, znalezienie karty lub telefonu za każdym razem trwa kilka minut, a my słyszymy zapewnienia, że “na pewno zgubiłem”. Taki chaos w torbie może przekładać się na stopień radzenia sobie z własnym życiem, a przeładowanie obowiązkami jest równie niewygodne co zbyt duża torba.