Najważniejsze reguły Feng Shui

Może się wydawać, że w domu lub mieszkaniu, które nie uwzględnia wskazań sztuki Feng mieszka się dokładnie tak samo, jak w takim, które bierze te zasady pod uwagę. Wielu ludzi nie wierzy w tajemnicze oddziaływanie układów pomieszczeń na życie człowieka. Przeciwnikom warto wytłumaczyć, że nie jest to kwestia wiary. Psychologia przestrzeni ma na nas taki sam wpływ, jak przyjemne bądź negatywne zdarzenia, które przytrafiły nam się w ciągu dnia.

Wyobraźmy sobie, że wracamy po pracy do domu i pierwsze, co widzimy po otwarciu drzwi wejściowych to wielka kanapa, na której często przysypiamy w ciągu dnia. Ten obraz wrasta w naszą pamięć i w każdym momencie, w którym pomyślimy sobie „Och mam ochotę wrócić do domu” to będziemy wyobrażać sobie właśnie ten obraz. Co wtedy? Zaraz po przyjściu do domu będziemy bardzo zmęczeni. Inaczej sprawa będzie wyglądać, jak pierwszym widokiem będzie kuchnia. Istnieje podejrzenie, że wtedy zbyt dużą uwagę będziemy przywiązywać do jedzenia. Może się tak zdarzyć, że pierwsze, co zobaczymy, to łazienka. Wtedy istnieje niebezpieczeństwo pojawiania się chorób w rodzinie.

Według Feng Shui najlepiej, gdy zaraz po wejściu do domu wkroczymy do strefy mądrości, pracy bądź przyjaciół – oznacza to pomieszczenia, gdzie uczymy się, pracujemy, spędzamy czas z książką bądź spotykamy się z przyjaciółmi. To da nam energię do działania. Kolory, które będą najlepiej pasować do tych stref to brązy, beże, granat i kolory metaliczne.

Tak zwana siatka Bagua i koło żywiołów pozwolą nam tak rozplanować pomieszczenia i kolory, że będzie nam się funkcjonować wygodniej, bezpieczniej i bez zbędnej utraty energii. Jedna z sytuacji, która doprowadza do tego, to umieszczenie okien bądź drzwi naprzeciwko siebie. Powinniśmy pamiętać także, aby łazienki nie umieszczać w pobliżu kuchni, gdyż są to dwa wykluczające się żywioły.

Zanim zdecydujemy się na remont mieszkania bądź budowę domu pamiętajmy o zakupie książki, która metr po metrze pozwoli nam zaplanować naszą przestrzeń życiową według uniwersalnych zasad Feng Shui.

Porady o Feng Shui dostarczył dystrybutor okien Internorm z Gdańska.

Strona WWW: https://okna-internorm.com.pl/