Naturalna farba do włosów, która nie niszczy włosów

Minęły już czasy kiedy prawie każda z pań bała się farbowania włosów z powodu licznych związków chemicznych, które te włosy niszczyły. Coraz częściej pojawiają się farby dzięki którym włosy stają się nie tylko piękniejsze ale i zdrowsze.

Naturalna farba do włosów – odżywia i wzmacnia

Obecnie szanujące się firmy, które dbają o swój prestiż i zadowolenie klientów stawiają coraz częściej na naturalne składniki różnych preparatów. W tym także farb do włosów. Naturalna farba do włosów może na różne sposoby dbać o kondycję fryzury i urodę jej właścicielki. Czynniki koloryzujące w naturalnych farbach do włosów pozyskuje się dzięki roślinom. Na przykład hennie. Dodatek kwasu oleinowego z oliwek pomoże utrzymać ten kolor jak najdłużej. Włosy staną się odporne na wpływ czynników zewnętrznych takich jak zimno, upał czy woda z deszczu, w wannie lub w basenie.

Co jeszcze wiadomo o produkcji naturalnych farb do włosów?

Przy produkcji farb do włosów firmy korzystają między innymi z aloesu, oczaru, rabarbaru, orzecha włoskiego i brzozy białej. Nie powinno natomiast w nich być metali ciężkich, glutenu, amoniaku i parabenów. Prawdopodobieństwo wystąpienia alergicznego odczynu przy takich produktach jest dużo mniejsze chociaż oczywiście całkowitej gwarancji w tym temacie nie ma. Dlatego przed użyciem takiej farby warto czytać ulotkę, zwłaszcza skład produktu. Można też użyć najpierw na niewielkiej powierzchni skóry aby sprawdzić czy nie ma zaczerwienienia albo swędzenia lub pieczenia.

Jeśli nie potraficie wykonać takiego zabiegu samodzielnie w domu można skorzystać z usług salonu fryzjerskiego. Fachowo wykonana koloryzacja będzie jeszcze piękniejsza.

Ciekawostką może być fakt, że zdarzają się także farby przeznaczone specjalnie dla panów w celu barwienia wąsów, brody albo odsiwiania fryzury.

Jak dbać o włosy po koloryzacji?

O włosy i fryzurę trzeba dbać zawsze. Jednakże włosy po koloryzacji warto pielęgnować w odpowiedni sposób po to by jak najdłużej móc się cieszyć ładnym odzieniem i kolorem. Na półkach sklepów kosmetycznych stoją przeróżne odżywki i szampony przeznaczone właśnie do włosów po koloryzacji.