Naukowy Piknik Rodzinny na stadionie

Pokazy naukowe, eksperymenty, porady zdrowotne, wykłady, występy artystyczne i muzyczne, oraz nauka salsy. To tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez podlaskie uczelnie, Miasto Białystok oraz Białostocki Park Naukowo-Technologiczny. Rodzinny Piknik Naukowy, w ramach XVIII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, odbędzie się już w najbliższą niedzielę (8 maja) na Stadionie Miejskim.

Wśród atrakcji dla całych rodzin przewidziane są m.in. festiwalowa ścieżka dla zdrowia, pokazy taneczne, strefa zabaw twórczych, dmuchany plac zabaw oraz mnóstwo innych ciekawych aktywności. Rodzinny Piknik Naukowy jest największą w regionie imprezą plenerową o tematyce naukowej.  Rozpocznie się w niedzielę, 8 maja, o godz. 10.00 na Stadionie Miejskim w Białymstoku.  Szczegółowe informacje wraz z programem Rodzinnego Pikniku Naukowego można znaleźć na stronie Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Osiemnasta edycja Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki w tym roku odbędzie się pod hasłem „Przyszłość należy do wyobraźni”. W tym wyjątkowym wydarzeniu popularyzującym wiedzę i osiągnięcia nauki wezmą udział dzieci, młodzież i dorośli. Wśród partnerów i patronów imprezy jest także Miasto Białystok oraz Prezydent Miasta Białegostoku.   

Organizatorami festiwalu są białostockie uczelnie wyższe, Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, Akademia Nauk Stosowanych w Łomży, Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach oraz Stadion Miejski. Dla uczestników wydarzenia przygotowano kilkaset atrakcyjnych propozycji. Będzie okazja, aby spojrzeć na naukę jako dostępną i zrozumiałą, spotkać się z ekspertami, a także zwiedzić niedostępne na co dzień laboratoria badawcze i pracownie. To przygoda, którą może przeżyć każdy, niezależnie od wieku i posiadanej wiedzy. Wydarzenia festiwalowe będą odbywać się w dniach 7-13 maja na wszystkich uczelniach. Wstęp na imprezy będzie bezpłatny.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

za: bialystok.pl