Nawilżanie skóry – jak dbać o ciało na co dzień – poradnik

Zarówno skóra twarzy, jak i całego ciała, powinna mieć odpowiedni poziom nawilżenia, jest to szczególnie ważne u osób z suchą skórą. O tym, w jakim stopniu nawilżona jest skóra, decyduje w dużej mierze ochronny płaszcz lipidowy, czyli mieszanina tłuszczów powstałych z gruczołów łojowych i lipidów. Na szczęście istnieją sprawdzone i niezawodne sposoby, które pozwalają na utrzymanie skóry w pięknej i zdrowej kondycji. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się wszystkiego, co ważne o nawilżaniu skóry.

Kosmetyki dla nawilżenia

Najbardziej znaną i jedną z najskuteczniejszych obecnie metod codziennego nawilżania skóry jest dobór odpowiednich kosmetyków. Najbardziej podstawowymi kosmetykami do twarzy i ciała są krem i balsam. Kosmetyki te wydają się bazowym krokiem w pielęgnacji, dlatego niezwykle ważne jest to, aby były właściwie dobrane, miały świetny skład i dobrze działającą formułę. Dobrym wyborem będą np. kosmetyki polskiej marki Hagi. Ich naturalne składy pozwolą zadbać o nawilżenie na najwyższym poziomie. Wejdź na stronę https://triny.pl/132_hagi i sprawdź jaki kosmetyk, idealnie nada się do Twojej skóry.

Kosmetykiem, który wzmacnia działanie kremu, jest serum. Jest to kosmetyk, który stosuje się zwykle na skórę twarzy, szyi i dekoltu. Skoncentrowane działanie serum jest świetnym dodatkiem do pielęgnacji skóry i znacząco przyczynia się do jej nawilżenia.

Ważnym krokiem w pielęgnacji jest również oczyszczanie skóry. Takie kosmetyki powinny mieć raczej delikatną i niepodrażniającą formułę po to, by zbytnio nie uszkadzać warstwy lipidowej. Odpowiednio dobrane kosmetyki do oczyszczania są ważne zwłaszcza w przypadku cery suchej i wrażliwej.

Ostatnim krokiem pielęgnacji twarzy, który pomaga skórze utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia na dłużej, są różnego rodzaju olejki. Olejek naturalny pomaga zatrzymywać wodę w skórze i zapobiega jej nadmiernemu parowaniu. Ten krok jest odpowiedni zwłaszcza dla osób, które nie mają naturalnej grubej warstwy płaszcza lipidowego na skórze.

Sprawdzone sposoby

Przy nawilżaniu skóry mogą pomóc również inne sprawdzone sposoby, które można włączyć do swojej codzienności. Jednym z nich jest z pewnością picie dużej ilości wody. Odpowiednie nawodnienie jest zdrowe dla całego organizmu, w tym także dla skóry.

W odpowiednim nawilżeniu może pomóc również dobrze dobrana dieta. Odpowiedni jadłospis, zawierający zdrowe tłuszcze i unikanie przetworzonej żywności może w znacznym stopniu poprawić ogólny stan skóry i stopień jej nawilżenia.

Poprawę stanu skóry zapewniają także domowe sposoby, czyli pielęgnacja z użyciem na przykład oliwy. Połączenie jej z cukrem może stanowić świetny sposób na domowy peeling.

Tego unikaj

Aby poprawić kondycję własnej skóry, można również unikać pewnych substancji i czynności. Bardzo szkodliwe działanie na skórę ma na przykład palenie papierosów, spożywanie alkoholu, czy nadmierne opalanie się. Dobrze jest więc zupełnie unikać tych czynników albo chociaż je ograniczyć.

Na stan nawilżenia naszej skóry mogą mieć również wpływ czynniki środowiskowe. Niekorzystna pogoda, zanieczyszczone powietrze, czy też częste przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach mogą bardzo źle wpływać na skórę. Ponieważ nie zawsze jest możliwość uniknięcia takich sytuacji, z pomocą mogą przyjść tutaj kosmetyki o działaniu ochronnym.

Nawilżanie skóry to niezwykle ważna kwestia, zwłaszcza dla osób, których skóra jest z natury sucha oraz dla tych, którzy chcą zachować młody wygląd skóry na dłużej. W codziennej dbałości o skórę można wykorzystać zarówno kosmetyki zakupione w sklepie, jak i wiele innych sposobów. Pamiętaj, dobieraj pielęgnacje najlepszą dla siebie.