Niecodzienny wernisaż i aukcja na rzecz hospicjum dla dzieci

W środę, 19 października odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z udziałem więźniów z białostockiego zakładu karnego. Na deskach Białostockiego Teatru Lalek zostanie przez nich wystawiona sztuka „Pan Cogito – Incognito”. Przedstawienie poprzedzi zaś szczególny wernisaż prac artystycznych stworzonych również przez osoby przebywające w więzieniu na Hetmańskiej.

Co ciekawe, po występie odbędzie się wyjątkowa aukcja charytatywna części prezentowanych podczas wernisażu obrazów. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na rzecz Fundacji „Pomóż Im”, prowadzącej jedyne w regionie domowe hospicjum dla dzieci.

Wernisaż rozpocznie się o godzinie 12.30 w Białostockim Teatrze Lalek. O 13 zaplanowano godzinny spektakl, natomiast aukcja ruszy tuż po jego zakończeniu – ok. godziny 14.00.

Wydarzenie towarzyszy seminarium pod tytułem: „Zatrudnienie osób skazanych – współpraca instytucji i społeczeństwa”, organizowanego przez Radę Terenową do Spraw Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym powołaną przez Wojewodę Podlaskiego, Zakład Karny w Białymstoku, Wyższą Szkołę Agrobiznesu w Łomży we współpracy z Zakładem Resocjalizacji Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku.

Organizatorzy Seminarium widząc potrzebę dyskusji, przywołaną tematem planowanego przedsięwzięcia, chcą zwrócić uwagę na istotną rolę pracy w wychowaniu, a przede wszystkim przywracaniu społeczeństwu osób, które te społeczeństwo zawiodły. Istotną rolę w tym procesie odgrywa prawidłowa i dobra współpraca pomiędzy instytucjami, organami, służbami oraz organizacjami.