Niedziela na Rynku Kościuszki i koło młyńskie – Fotorelacja

W końcu dopisała pogoda, więc białostoczanie tłumnie odwiedzili w niedzielę (9 maja) Rynek Kościuszki. Główną atrakcją stało się oczywiście koło młyńskie, czyli ruchoma platforma widokowa, do której ustawiła się długa kolejka. Zobaczcie naszą niedzielną fotorelację z centrum Białegostoku.

Pomimo pandemii spacerowicze opanowali Rynek Kościuszki. Nic dziwnego – w końcu trafiła się piękna weekendowa pogoda.

Żeby skorzystać z koła młyńskiego, które stało się główną atrakcją, trzeba najpierw stanąć w kolejce do kasy, a dopiero potem w kolejce do wagoników.

W niedzielę łącznie trzeba było czekać około godziny, by obejrzeć miasto z góry. Jak widać na zdjęciach – białostoczanom na tym bardzo zależało, bo cierpliwie czekali na swoją kolej.

Koło będzie stało w Białymstoku przez 5 tygodni – do niedzieli, 13 czerwca.

 

W jakich godzinach można korzystać z atrakcji?

W ciągu tygodnia koło młyńskie czynne jest od godz. 12:00 do 21:00, natomiast w weekendy od godz. 11:00 do 22:00, a nawet 23:00 (w zależności od frekwencji).

 

Jakie są koszty?

Cena za bilet normalny –  20 zł, natomiast za bilet dla dziecka – 15 zł.

W cenie biletu są trzy pełne okrążenia, które potrwają do 10 min.

 

Koło młyńskie nie wszystkim się podoba – jak można wywnioskować z niektórych nieprzychylnych komentarzy w internecie. Niektórzy zarzucali Miastu, że są to niepotrzebnie wydane publiczne pieniądze. Warto jednak podkreślić, że to firma, będąca właścicielem koła, płaci miastu za wynajęta powierzchnię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.