Niespodzianki w meczach kwalifikacyjnych 2022


fot. Tembela Bohle, źródło Pexels

Zakończyła się faza grupowa europejskich kwalifikacji do Mistrzostw Świata w 2022 roku. Za nami wiele meczów, przed nami eliminacje. Tymczasem mamy dla naszych czytelników listę niespodzianek w meczach kwalifikacyjnych. Można więc śmiało podsumować wyniki pośrednie i spojrzeć na końcowe miejsca w niektórych grupach.

Jeśli chcemy nie tylko oglądać mecze piłkarskie na Mistrzostwach Świata, ale także obstawiać zaklady bukmacherskie 2022, warto w tym celu sprawdzić ranking bukmacherów. Pozwala to w jednym miejscu porównać różnych bukmacherów pod wieloma kątami, sprawdzić ich ofertę bonusową, opinie klientów i reputację marki na rynku.

Grupa A

Pierwsza grupa sprawiła nam jedną z największych niespodzianek całych kwalifikacji. Faworytem wydawała się być drużyna portugalska z Cristiano Ronaldo, jednak zamiast przewidywalnego finału dostaliśmy wielkie widowisko. Losy pierwszego miejsca rozstrzygnęły się w ostatniej rundzie. Portugalczycy mieli do rozegrania domowy mecz z Serbią i nawet w przypadku remisu pozostaliby na pierwszym miejscu. Zamiast tego szybko strzelili, otrzymały dwa gole do swojej bramki i trafili do tiebreaka. Serbowie natomiast heroicznie przejęli inicjatywę i wywalczyli bezpośredni bilet do Kataru. Nawet najlepszy polski bukmacher nie mógł przewidzieć takiego wyniku.

Grupa B

Nie ma tu niespodzianek, choć mogły być. Szwecja na dwie kolejki przed końcem kwalifikacji wyprzedziła Hiszpanię. Wydawało się, że w Katarze zobaczymy Zlatana Ibrahimovicia (na początku MŚ 2022 będzie miał 41 lat). Jednak Szwedzi to zignorowali, przegrywając najpierw z Gruzją, a potem z Hiszpanią. Ostateczny wynik był więc taki, jakiego wszyscy się spodziewali: Hiszpania jest na mundialu, a Szwecja w remisie.

Grupa C

Tu pojawia się druga niespodzianka. Włochy, panujący mistrz Europy: jak taka drużyna mogła nie zakwalifikować się bezpośrednio do Mistrzostw Świata? Okazuje się, że można! W przedostatniej rundzie Włochy nie zdołały pokonać u siebie bezpośredniego rywala — Szwajcarię. Ale to dobrze, bo strona Roberto Manciniego wciąż ma przewagę w dogrywce. Remis z Irlandią Północną w ostatniej kolejce oznacza miejsce wicelidera w tabeli. Szwajcarzy przebili się do czołówki.

Grupa F

W tym bloku chodzi o podziw dla duńskiej drużyny. Drużyna jest uwielbiana od czasu Euro 2020, gdzie dotarła do półfinału. A teraz Duńczycy potwierdzili, że to nie był fluke. Zatem: dziewięć zwycięstw w 10 kolejkach, zero zdobytych bramek w ośmiu z nich. Całkowita dominacja w grupie. Dopiero porażka w ostatniej kolejce popsuła statystyki, ale było to zrozumiałe — Szkocja walczyła o prawo do bycia wśród rozstawionych w losowaniu remisów, a nawet grała u siebie. Niemiłą niespodziankę sprawiła Austria, która nie zdołała się zakwalifikować i została zdegradowana na czwarte miejsce. Ale i tak zobaczymy go na mundialu w 2022 roku, bo Austria awansowała do fazy pucharowej kolejnej rundy Ligi Narodów.

Grupa G

Dobra wiadomość jest taka, że na mundialu w 2022 roku zobaczymy Holandię, która cztery lata temu odpuściła sobie główny turniej narodowy. Zła wiadomość jest taka, że nie zobaczymy Erlinga Holanda. Norwegia walczyła do ostatka, ale i tak zabrakło jej nawet w play-offach. Holendrzy zajęli pierwsze miejsce w grupie, a Turcy drugie i teraz muszą nadrobić zaległości z Euro 2020. Będzie o to trudno, bo w tie-breakach czeka na nich rywal z grona rozstawionych.

Warto nadmienić, że legalni Polscy bukmacherzy już przygotowali dla miłośników piłki nożnej atrakcyjną ofertę zakładów na Mistrzostwa Świata w 2022. Do dyspozycji graczy są dobre kursy, darmowe typy, spora liczba rynków zdarzeń.