Noc Muzeów w Białymstoku – bogactwo kultury i sztuki

W dniu 18 maja zapraszamy wszystkich miłośników kultury na wyjątkowe wydarzenie – Noc Muzeów w Białymstoku! To niepowtarzalna okazja, by odkryć bogactwo dziedzictwa kulturowego i artystycznego miasta. Ratusz w Białymstoku oraz kilka innych muzeów otworzą swoje drzwi od godziny 18:00 do 24:00, zapraszając do zwiedzania wystaw stałych i czasowych, udziału w warsztatach oraz spotkaniach tematycznych.

Ratusz w Białymstoku – Rynek Kościuszki 10

W samym sercu miasta, na Ryneku Kościuszki 10, mieści się Ratusz w Białymstoku, który tego wieczoru oferuje niezwykłe możliwości zwiedzania. W Galerii Malarstwa Polskiego prezentowany będzie przegląd dziejów malarstwa od XVII do XIX wieku, ukazujący prace takich mistrzów jak Marcell Bacciarelli, Olga Boznańska czy Jacek Malczewski. Niezwykłą atrakcją będzie także wystawa „Leon Wyczółkowski. Wieczny zachwyt”, która zaprezentuje około 150 prac tego wybitnego malarza. Ponadto, na wystawie „Na krańcach… Tożsamość miejsca” będziemy mieli okazję podziwiać prace Małgorzaty Wróbel-Kruczenkow, które nawiązują do polskiej i światowej sztuki XX wieku.

Warto również wziąć udział w warsztatach „Łąka Wyczóła”, które stanowią otwarte zaproszenie dla wszystkich miłośników sztuki i twórców do stworzenia wspólnego dzieła, inspirowanego pracami Leona Wyczółkowskiego.

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku – ul. Świętojańska 17

Niezwykłe wrażenia artystyczne czekają na nas także w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego. Wystawa „Baśnie Słowian” to podróż przez fotograficzne reinterpretacje słowiańskich baśni i dawnych wierzeń autorstwa Sławomira Wilczyńskiego. Podczas wernisażu odbędzie się także spotkanie z grupą rekonstrukcyjną Winland, które przeniesie nas w czasy wczesnego średniowiecza. Poza tym, będzie okazja do oprowadzenia po wystawie stałej Alfonsa Karnego, gdzie będziemy mogli poznać życie i twórczość tego wybitnego rzeźbiarza.

Muzeum Historyczne w Białymstoku – ul. Warszawska 37

Muzeum Historyczne w Białymstoku przygotowało wiele atrakcji dla zwiedzających. Wystawa „Opór 1863. Podlasie w Powstaniu Styczniowym” pozwoli nam poznać udział mieszkańców Podlasia w zrywie niepodległościowym. Natomiast ekspozycja „W białostockiej kamienicy” zabierze nas w podróż do czasów XIX wieku, prezentując życie bogatych mieszkańców Białegostoku. Nie zabraknie także zabawy – podczas „Zagraj z Powstaniem!” będziemy mieli okazję spróbować swoich sił w muzealnej sali gier.

Podsumowanie

Noc Muzeów w Białymstoku to wyjątkowa okazja do odkrycia bogactwa kultury i sztuki, które tkwią w sercu tego historycznego miasta. Ratusz, Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego oraz Muzeum Historyczne przygotowały dla nas niezapomniane atrakcje, które pozwolą nam zanurzyć się w historii i sztuce. Zapraszamy wszystkich na to wyjątkowe wydarzenie, które na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.