Obejrzyj „Upiora w Operze” za 3 zł!

Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na kolejną odsłonę akcji Grosze Grają Rolę!

W tym roku w ramach Dnia Teatru Publicznego w OiFP zostanie zagrany Musical Upiór w Operze!

Spektakl odbędzie się 12 maja o godz. 14.00. Sprzedaż biletów za 300 groszy ruszy tego samego dnia o godz. 9.00.

Podobnie jak w ubiegłym roku jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety. Nie ma możliwości dokonywania wcześniejszych rezerwacji ani przedsprzedaży. Na to wydarzenie nie ma także sprzedaży biletów online.

W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 300 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego znów weźmie udział dokładnie 100 teatrów z 39 polskich miast. O tym, że w teatrze „grosze grają rolę” przypominać będzie symboliczna cena biletu, która wyniesie w tym roku 300 groszy (3 zł). To znacząca kwota. Z badania ekonomicznego teatrów, które na zlecenie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego przeprowadzili ekonomiści Szkoły Głównej Handlowej, wynika, że 1 złotówka dotacji samorządowej przynosi nieco ponad 3 zł przychodu dla gospodarki regionu, w którym teatr stale pracuje. – Mamy dla organizatorów – samorządów wszystkich szczebli – fantastyczną wiadomość. Jest dowód na to, że teatr publiczny nie jest generatorem straty, ale wręcz przynosi zysk! Nie musi być kłopotem i problemem, ale może być prawdziwą inwestycją – tłumaczy dr hab. Rafał Kasprzak, autor metody i koordynator badania.

Spektakl grany w ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 300 groszy”, która finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.