Odchudzanie latem – czy to dobry pomysł?

Odchudzanie zwykle zaczynamy wczesną wiosną, aby latem móc założyć wymarzony strój kąpielowy. Niestety, tuż po rozpoczęciu nowego roku zdarza się, że szybko mija nam chęć do regularnych treningów i stosowania diet odchudzających. Im bliżej lata, tym większa panika, że nie uda się zrzucić zbędnych kilogramów. A gdy lato jest w pełni? Czy upalne dni i wysoka temperatura to warunki, w których odchudzanie będzie dobrym pomysłem?

Odchudzanie o każdej porze roku

Warto pamiętać, że odchudzanie to proces, który wymaga czasu, regularności, wytrwałości i pewnych wyrzeczeń. Trzeba obrać cel i do niego dążyć, ale jeśli na końcu wymarzonej drogi jest utrata dużej liczby zbędnych kilogramów, zaczynając odchudzanie tuż przed sezonem letnim, prawdopodobnie nie uda się uzyskać wymarzonej sylwetki do zbliżającego się urlopu.

Nie oznacza to jednak, że z odchudzania trzeba rezygnować. Diety redukcyjne można stosować o dowolnej porze roku. Lato może być wręcz motywujące, by zadbać o swój organizm od wewnątrz i aby poprawić wygląd sylwetki. Poza tym odchudzanie polega w dużej mierze na zmianie nawyków żywieniowych i dotychczasowego stylu życia nie na chwilę, lecz na stałe. Zatem zaczynać można o dowolnej porze roku.

Sezon letni idealny na zmianę nawyków żywieniowych

Lato to przede wszystkim dłuższe dni, wyższa temperatura i więcej czasu spędzanego na świeżym powietrzu. Chętniej oddajemy się spacerom, aktywności fizycznej, również w trakcie urlopu. Ruch to jeden z elementów dążenia do uzyskania wymarzonej sylwetki, dlatego nie warto odkładać planów odchudzania na późniejszy czasy.

Intensywne zabiegi upiększające czy odmładzające odkładamy na sezon jesienno-zimowy, za to nie musimy rezygnować z suplementów i zdrowej żywności, które stanowią ważną część zmiany nawyków żywieniowych. Bywają one wręcz niezbędne, gdy organizm zmaga się z rozmaitymi schorzeniami, ale i w trakcie uprawiania sportów, kiedy to ciało wraz z potem traci ważne minerały i witaminy. Aby uzupełnić ich niedobory potrzebne są produkty, które szybko i skutecznie wprowadzą równowagę w organizmie. Artykuły wysokiej jakości, w tym z działu zdrowej żywności, można znaleźć w sklepie Evital.pl.

Ważne wskazówki podczas odchudzania

W upalne dni szybciej się męczymy, a podczas aktywności fizycznej tracimy energię i wspomniane składniki, które są niezbędne organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Należy zatem zadbać o nawodnienie, uzupełnienie minerałów i witamin, a także dostosowanie rodzaju podejmowanej aktywności do własnych potrzeb, możliwości oraz warunków pogodowych.

Wprowadzane zmiany nie mogą następować gwałtownie, a efekty powinny przychodzić z czasem. Niestety, ale droga na skróty zawsze kończy się źle, w tym niepożądanym efektem jo-jo.

Latem chętniej sięgamy po owoce sezonowe i lekkie dania, które dodają energii i nie obciążają układu pokarmowego. Możemy liczyć na dobre samopoczucie, a pogoda sprzyja aktywności fizycznej. To zatem świetny czas, by nie tylko pomyśleć o zmianie nawyków żywieniowych, ale i zacząć wprowadzać ją w życie.