Odzyskaj formę. EMSCulpt – sposób na skuteczne treningi

Zamknięte siłownie, sale gimnastyczne, odwołane imprezy sportowe, brak gimnastyki i możliwości ruchu – jeszcze dziś, mimo że sytuacja wróciła do normy już kilka miesięcy temu, niektórym osobom nie udało się odzyskać formy sprzed pandemii. Sposobem, by to szybko zmienić, są treningi EMSCulpt – dostępne również w Białymstoku.

Trening ESMCulpt – sposób na zbudowanie formy

Wystarczy ćwiczyć dwa razy w tygodniu po pół godziny. Efekty powinny być dostrzegalne już po miesiącu: coraz bardziej widoczny zarys mięśni, smuklejsza sylwetka i lepsza kondycja. Co ważne, ćwiczenia z wykorzystaniem impulsów elektrycznych można łączyć również z innymi formami aktywności fizycznej. A raz zbudowana w ten sposób forma zostaje na dłużej. Z efektów zajęć można cieszyć się nawet przez rok od ich zakończenia. Ciekawe? Pewnie! Dowiedzmy się więc czegoś więcej na temat tej formy wysiłku fizycznego, któremu chętnie oddają się także zawodowi sportowcy: piłkarze, bokserzy, triathloniści, ale także członkowie NASA i amerykańscy żołnierze. Również w Polsce metoda ta jest znana od kilku lat. Pierwsze kursy EMSCulpt zaprezentowano w naszym kraju w 2014 roku i od tego czasu mają one swoich zwolenników. (Więcej o technologii EMSCulpt na stronie https://medycynaestetycznabialystok.pl/trening-emsculpt/)

EMSCulpt – jak działa

Electrical Muscle Stimulation to w tłumaczeniu na język polski „elektryczna stymulacja mięśni”. Stymulacja za pomocą prądów EMS oznacza ćwiczenia, które mobilizują mięśnie do pracy (do kurczenia się i rozkurczania). Podczas gimnastyki elektrody zamontowane na elektrostymulatorze przekazują z odpowiednio dobraną częstotliwością impulsy elektryczne do neuronów umiejscowionych w konkretnych mięśniach. Impulsy wywołują skurcze tych mięśni.

Urządzenie dostępne jest przede wszystkim w siłowniach, salonach odnowy biologicznej, gabinetach rehabilitacyjnych. Tego typu ćwiczenia są dużo bardziej skuteczne i przynoszą efekty dużo szybciej niż te tradycyjne wykonywane na przyrządach dostępnych w siłowni. Ale to nie koniec zalet.

Oto zalety treningu EMSCulpt:

  • zwiększa wydajność – możesz spalić nawet do 1300 kcal podczas jednej sesji;
  • wspomaga regenerację mięśni po wzmożonej aktywności fizycznej – ćwiczenia z tego typu obciążeniem wzmacniają cały aparat mięśniowy, również mięśnie głębokie;
  • jest bezpieczny – poziom zaawansowania ćwiczeń i natężenie elektrostymulacji dostosowuje się do możliwości i celów treningowych konkretnej osoby. Nie obciąża stawów i kręgosłupa, gdyż nie wymaga wykorzystania żadnych dodatkowych hantli czy ciężarów;
  • przyspiesza osiągnięcie efektów – dzięki temu oszczędza czas (zarys mięśni widać już po miesiącu regularnych sesji).

Jak to możliwe? W trakcie ćwiczeń możemy pobudzać elektrodami mięśnie praktycznie całego ciała. To klatka piersiowa, brzuch, grzbiet, pośladki, odcinek lędźwiowy, plecy, uda. Podczas treningu EMS mięśnie kurczą się średnio 150 razy więcej niż podczas tradycyjnych zajęć w siłowni.

Elektrostymulacja – czy jest bezpieczna

Bezbolesne, bezpieczne dla zdrowia, a do tego oddziałują tylko na mięśnie szkieletowe – takie prądy są wykorzystywane w urządzeniach stosowanych do ćwiczeń. Co ważne, są to prądy o niskiej częstotliwości.
Istotną kwestią jest też, że ćwiczymy tylko z trenerem. Podczas zajęć (jeśli oczywiście zachowamy zasady bezpieczeństwa) zminimalizowane jest więc (w porównaniu chociażby do gimnastyki w grupach lub zajęć na siłowni, razem z innymi osobami) ryzyko zakażenia koronawirusem.

Więcej o zajęciach z wykorzystaniem elektrostymulatora można przeczytać na stronie Instytutu Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron