Oświetlenie do domku myśliwskiego – co wybrać?


Zdjęcie autorstwa Abdel Rahman Abu Baker z Pexels

Urządzasz leśniczówkę, domek myśliwski lub wakacyjny dom w stylu wiejskim? Pamiętaj, by zadbać o jego klimatyczne oświetlenie. Jak to zrobić? Co wybrać? Radzimy w tekście.

Domki myśliwskie i leśniczówki to nie tylko siedziby leśniczych i myśliwych, ale coraz bardziej popularny styl domów wypoczynkowych – letnich i całorocznych. Najczęściej położone w okolicy lasu – są bliskie natury i w naturalny sposób wykończone. Również oświetlenie w takim domku powinno spójnie łączyć się z całością wystroju.

Jaką funkcję ma spełnić oświetlenie?

Przy doborze oświetlenia do tak charakterystycznego miejsca, jakim jest domek myśliwski, warto zastanowić się, jaką funkcję ma spełnić oświetlenie w danym pomieszczeniu. Czy ma bardzo je rozświetlać? Wtedy należy postawić na duży żyrandol z kilkoma żarówkami, który dobrze oświetli np. cały salon. Można też wybrać kilka punktowych kinkietów i lamp, które będzie można włączać na raz dla uzyskania dobrego oświetlenia lub wykorzystywać oddzielnie, w zależności od potrzeb.

A może chodzi raczej o stworzenie przyjemnego klimatu? I oryginalne oświetlenie ma stać się jednym z głównym elementów dekoracyjnych? Wtedy warto zwrócić uwagę na wygląd żyrandoli i lamp i dopasować ich styl do wystroju wnętrza.

Na jakie materiały postawić?

Istotne są także materiały, z jakich wykonany będzie żyrandol, lampa czy kinkiet. Oczywiście najlepiej postawić na materiały ekologiczne. Jeśli marzy ci się żyrandol z poroży jelenia, to nie ma potrzeby, by było to naturalne poroże.

Sklep internetowy www.galerialimonka.pl oferuje przepiękne oświetlenie, które znakomicie wpisze się w styl myśliwski, a jednocześnie będzie praktyczne i ekologiczne.

Żyrandol poroże to idealny detal do salonu urządzonego w stylu wiejskim. Ma pięć żarówek bez abażurów, które dobrze oświetlą dużą powierzchnię. Jest to żyrandol z serii oświetlenia zaprojektowanego z myślą o myśliwych i leśnikach. Wygląda jak poroże, ale jest jego imitacją wykonaną z tworzywa polyresin. Będzie dobrze się prezentował wraz z kinkietem, którego ramię też jest imitacją poroża jelenia wykonanym z tego samego tworzywa.

Jeśli urządzasz leśniczówkę, domek myśliwski lub dom wakacyjny w wiejskim stylu – takie oświetlenie będzie niezbędne. Doskonale będzie harmonizowało z naturalnym otoczeniem i rustykalnym klimatem wnętrza, które dodatkowo dobrze oświetli.