Otwarcie Pływalni Rodzinnej na Stromej. Zapowiada się świetnie – zobaczcie zdjęcia!

Od 28 października 2017 znowu będzie otwarty basen przy ulicy Stromej 1A. Obiekt przeszedł gruntowny remont i stał się prawdziwą Pływalnią Rodzinną.

Wśród białostoczan niejednokrotnie dało się słyszeć opinie, że w naszym mieście brakuje rekreacyjnej pływalni, gdzie dobrze będą się bawić i dorośli i dzieci. Mamy nadzieję, że wraz z ponownym otwarciem Pływalni przy Stromej to się zmieni.

Pierwsi białostoczanie przekonają się o tym już w najbliższą sobotę (obiekt będzie czynny od godziny 9:00). Z hali basenowej i strefy wypoczynku jednocześnie będzie mogło korzystać 130 osób.

Obiekt zmienił się diametralnie, został wyposażony w nowoczesne urządzenia, dostosowano go także do potrzeb rodzin oraz osób niepełnosprawnych.

Zdjęcia do obejrzenia na dole strony.

Co się zmieniło?

Wybudowano nowy hol, szatnię na okrycia wierzchnie, przebieralnie: rodzinną, dla niepełnosprawnych, damską i męską.

Do hali basenowej będzie można dojść z każdej szatni, przechodząc przez brodzik do dezynfekcji stóp. Sama hala została wyłożona antypoślizgowymi płytkami. Wyremontowano także nieckę dużego basenu (ma 25 m długości i6 torów).

Nowa część wypoczynkowa

To nie koniec nowości. W całkiem nowej części wypoczynkowej znajduje się grota solna (ok. 26 m2), w której zmieści się 15 osób. Podobno mikroklimat panujący w grocie przypomina ten nad morzem i tak samo działa na organizm.

Do dyspozycji białostoczan będą także:

  • sauna sucha,
  • łaźnia parowa z aromaterapią,
  • elementy służące do schłodzenia – tzw. wiadra bosmana i studnia lodowa,
  • podgrzewana ławeczka z misami, które służą do kąpieli stóp,
  • tepidarium z podgrzewanymi leżankami i relaksacyjną muzyką,
  • „słoneczna łąka” z lampami emitującymi światło zbliżone do naturalnego,
  • dwie nowe wanny jacuzii, które pomieszczą łącznie kilkanaście osób.

Nowe atrakcje dla dzieci i dorosłych

Rodziny z dziećmi najbardziej ucieszą się z atrakcyjnej strefy przygotowanej specjalnie dla dzieci. W części z brodzikiem znajduje się grzybek wodny oraz zjeżdżalnie, żółwik i węże pryskające wodą, dla trochę starszych dzieci są m.in. armatki wodne.

Część rekreacyjną wyposażono także w atrakcje dla dorosłych: ławki rurowe, leżanki z masażem.

Dużym zainteresowaniem na pewno będą cieszyły się dwie nowe zjeżdżalnie, zwłaszcza jedyna w regionie zjeżdżalnia pontonowa.

Basen z ruchomym dnem

Basen z ruchomym dnem o głębokości do 3,5 m to kolejna nowość. Został wyposażony w trzy tory, słupki startowe i trampolinę. Powierzchnia lustra wody to ok. 81 m2. Niecka posiada liny torowe, słupki i drabinki zejściowe z dwustronnymi poręczami. Jest to jedyny tego typu basen na Podlasiu. Regulowana głębokość wody pozwala na prowadzenie różnych form aktywności. W kilka minut basen można zamienić w miejsce do aerobiku, dostosować go do nauki pływania (wzrostu, umiejętności uczestników) czy do skoków z trampoliny.

Sala szkoleniowa i nowa elewacja

Budynek wyposażono także w salę (ok. 225 m2) do prowadzenia różnego rodzaju zajęć lub szkoleń, która dzięki ruchomej ścianie dzieli się na trzy mniejsze pomieszczenia.

Zmiany widać też z zewnątrz: nowa elewacja to płyty w różnych kolorach, nawiązujące do rodzinnego charakteru obiektu.

Pod obiektem znajduje się ok. 60 miejsc postojowych, w tym 6 – dla niepełnosprawnych. Są też oczywiście stojaki dla rowerów.

Cały teren jest monitorowany. Koszt tej inwestycji to ok. 18,4 mln zł. Dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki wyniosła 3 mln zł.

Cennik Pływalni Rodzinnej znajdziecie tutaj: http://bit.ly/2z8oMYM

Informacje i zdjęcia: www.bialystok.pl